banner6

Ülkedeki sorunlara çözüm için çalışacağım

banner37

UBP Gazimağusa Milletvekili Adayı Hüseyin Çavuş, “yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır” dedi ve  ekledi:

Ülkedeki sorunlara  çözüm için çalışacağım
banner150 banner150 banner151

Sedef BOŞNAK

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa Milletvekili Adayı Hüseyin Çavuş, ülkede var olan sıkıntıları çok iyi bildiğini ve iş hayatındaki tecrübeleri nedeniyle sıkıntılara çözüm üretebileceğini vurguladı.

Hüseyin Çavuş, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği’nde 8 yıllık başkanlık döneminde birçok projeye imza attığını anımsatarak, çiftçinin, üreticinin, halkın sıkıntılarına çözümler üretecek proje çalışmalarında yer aldığını anımsattı.

“Yaptıklarının yapacaklarının teminatı” olduğunu söyleyen Çavuş, yaptıkları yasa çalışmalarının meclisin tozu raflarına atıldığını, bu nedenden dolayı halkın yararına olacak yasa çalışmalarını yapmak ve çalışılmış yasaların da hayat bulması için mücadele edeceğini vurguladı.

Ülkede özellikle Toprak Koruma Yasası, Hal Yasası ve Tarım Entegre Sistemi’nin bir an önce hayat bulması gerektiğini ifade eden Çavuş, üretimde ve ülkede istikrar için artık çiftçi kayıt sisteminin oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Gerekli yasa ve düzenlemelerin yapılmaması halinde ülkede var olan sorunların katlanarak büyüyeceğine dikkat çeken Çavuş, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği olarak yaptıkları tespitler ve çözüm önerilerinin defalarca hükümet edenlere aktarıldığını fakat bu sorun ve çözüm önerilerinin çok az bir bölümünün çözüme ulaştığını dile getirdi. 

 Hüseyin Çavuş,  üreticinin, çiftçinin ve hayvancının yaşadığı sıkıntılara vurgu yaparak, “Artık kendi mücadelemizi mecliste verme zamanı gelmiştir. Gençlere iş imkanları sunmak, ülkenin kalkınmasını sağlamak için yeni projeler üretmek ve istihdamı artırmak için çalışmalarımız var” dedi.

Ülkenin en iyi topraklarını kaybetme lüksü olmadığını vurgulayan Çavuş, yapılacak planlamalarla ülkenin ihtiyacı doğrultusunda ürün çeşitlerinin belirlenmesi gerektiğini söyledi. 

Pandemi döneminde yaşanan gıda sıkıntısına da değinen Çavuş, üretimde istikrarın yakalanması gerektiğini vurguladı ve ekledi:

“Üretimde istikrar yakalayamazsak, tüketiciler, istikrarlı şekilde gıda fiyatlarına ulaşamayacak.”

Hal Yasası’nın önemine değinen Hüseyin Çavuş, Hal Yasası’nın üreticinin istediği şekilde meclisten geçmesi gerektiğini kaydetti.  Çavuş, Hal Yasası’nın, halkın güvenli gıdaya ulaşması için büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, bu yasanın bir an evvel meclisten geçmesi gerektiğini anlattı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110