Ülkedeki statüleri araştırılacak

banner37

Gazimağusa polisi, ülkede izinsiz ikamet ettiklerinden şüphelendiği İbrahim Abdullah ve Enyi Ofoegnu’yu tutukladı

Ülkedeki statüleri araştırılacak
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa polisi, ülkede izinsiz ikamet ettiklerinden şüphelendiği İbrahim Abdullah ve Enyi Ofoegnu isimli yabancı uyruklu iki kişiyi tutukladı.

Zanlılar dün sabah Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma maksatlı olarak üçer gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis Memuru Emin Özbilen’i tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Emin Özbilen, her iki zanlıyı da ayrı ayrı yargıç huzuruna çıkartarak, meseleyle ilgili olguları aktardı.

banner134
   Emin Özbilen, İbrahim Abdullah’ın DAÜ’de meydana gelen bir trafik kazası sonucu, Enyi Ofoegnu’nun da narkotik polisinin bir evde düzenlediği baskın sonucu tespit edildiğini anlattı.
  Özbilen, her iki zanlının da yapılan ilk kontrollerde ülkede kaçak olarak bulunduklarını tespit ettiğini dile getirerek, İbrahim Abdullah’ın 2013, Enyi Ofoegnu’nun da 2016’dan beridir kaçak olduğunu mahkemeye aktardı.
   Hafta sonu tatili nedeniyle gerekli araştırmaları tamamlayamadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden öğrenci olduklarını ileri süren zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.
   Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, tahkikatın selameti açısından her iki zanlının da 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75