banner6

“Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz”

banner37

“Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz”
banner150 banner151 banner143

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, Geçitkale Havaalanı’nın, İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) üssüne dönüştürülmesini şiddetle protesto ettiklerini belirterek, “Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Doğu Akdeniz ve Kıbrıs çevresinde süregelen gerginliğin çatışma ve savaş riskini her geçen gün arttırdığını ve tırmandırılan gerginlik politikasından tüm tarafların zararlı çıkacağını belirten Korkmazhan, ne Kıbrıs sorununun, ne de doğal gaz konusunun tehdit, gerginlik ve çatışmayla çözüleceğini kaydetti. 
İHA ve SİHA nakliyatının durdurulmasını ve Geçitkale Havaalanı’nın sivil yönetime devredilmesini talep eden Korkmazhan, var olan asker ve silahlarında güven arttırıcı önlemler çerçevesinde kademeli olarak azaltılmasını talep etti.
Korkmazhan, çatışma ve savaş riskini bertaraf etmek için müzakerelerin Crans Montana’da kaldığı yerden ve BM Genel Sekreteri Guterres’in çizdiği çerçeve temelinde biran önce başlaması gerektiğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 2 yıl Önce

HANGI SENIN ULKEN ULKE TURKLERINDIR BEYENMIYORSAN GIDECEGIN YERI BILITORSUN

amet
amet - 2 yıl Önce

dogru bir gorus

İsmail
İsmail - 2 yıl Önce

Size Rumlar saldırınca da BM kurtarır emin olun

MehmetKerem
MehmetKerem - 2 yıl Önce

KKTC adına yapılan pozitif uygulamaları istemiyorsunuz ne istiyorsunuz

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110