“Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz”

banner37

“Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz”
banner90
banner8

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, Geçitkale Havaalanı’nın, İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) üssüne dönüştürülmesini şiddetle protesto ettiklerini belirterek, “Ülkemizde İHA ve SİHA üssü istemiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Doğu Akdeniz ve Kıbrıs çevresinde süregelen gerginliğin çatışma ve savaş riskini her geçen gün arttırdığını ve tırmandırılan gerginlik politikasından tüm tarafların zararlı çıkacağını belirten Korkmazhan, ne Kıbrıs sorununun, ne de doğal gaz konusunun tehdit, gerginlik ve çatışmayla çözüleceğini kaydetti. 

banner134
İHA ve SİHA nakliyatının durdurulmasını ve Geçitkale Havaalanı’nın sivil yönetime devredilmesini talep eden Korkmazhan, var olan asker ve silahlarında güven arttırıcı önlemler çerçevesinde kademeli olarak azaltılmasını talep etti.
Korkmazhan, çatışma ve savaş riskini bertaraf etmek için müzakerelerin Crans Montana’da kaldığı yerden ve BM Genel Sekreteri Guterres’in çizdiği çerçeve temelinde biran önce başlaması gerektiğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 9 ay Önce

HANGI SENIN ULKEN ULKE TURKLERINDIR BEYENMIYORSAN GIDECEGIN YERI BILITORSUN

amet
amet - 9 ay Önce

dogru bir gorus

İsmail
İsmail - 9 ay Önce

Size Rumlar saldırınca da BM kurtarır emin olun

MehmetKerem
MehmetKerem - 9 ay Önce

KKTC adına yapılan pozitif uygulamaları istemiyorsunuz ne istiyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner75