banner6

Ülkemizde Omicron varyantı tespit edildi

banner37

Ülkemizde  Omicron varyantı tespit edildi
banner150 banner150 banner151 banner143

Türkiye Cumhuriyeti’nden getirilen Omicron varyantı tespit kitleriyle Covid-19 pozitif çıkan vakalar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde ülkemizde 2 kişide Omicron varyantı tespit edilmiştir.
Bakanlığa bağlı temaslı takip ekiplerinin yaptığı soruşturma neticesinde Omicron varyantı tespit edilen 2 kişinin yakın bir tarihte yurt dışı seyahatleri bulunmamaktadır. Mevcut 2 kişi karantinada gözetim altında bulunmaktadır ve temaslıları ile ilgili gerekli tüm tespit ve taramalar yapılmaktadır. 
Omicron varyantına karşı korunmada Covid-19 aşılarının hatırlatma dozları büyük önem taşımaktadır. Hiç aşı olmamış kişilerin aşılarını yaptırmaları, hatırlatma doz süreleri gelen kişilerin ise en kısa sürede Sağlık Bakanlığı’na bağlı aşı merkezlerine başvurarak hatırlatma dozlarını yaptırmaları elzemdir.  
Ülkemizde de Omicron varyantının tespit edilmesinin ardından vatandaşlarımıza aşı ile birlikte bir kez daha maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymanın Covid-19 ile mücadelede en önemli etkenler olduğunu hatırlatırız.

banner343
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 ay Önce

Şimdi ne yapilacak? Nasil basacikacaklar bu derece hizli yayilan virüsle??? Hastaneler doktorlar hemsireler hazirlikli mi? Devlet ne yapacak ????????

Esra
Esra - 1 ay Önce

Devlet kadar bireysel önlemlerde çok önemli herkesin duyarlı olup üstüne düşen tedbirleri alması gerekir..hijyen,mesafe,maske vb..

MCFC
MCFC - 1 ay Önce

Vakit kaybetmeden yarı veya tam kapanma getirilsin insanlar canlarını yerde bulmadı

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110