Ülkenin dört bir tarafında uyuşturucu! 6 tutuklu; kimisi 19, kimisi 23 yaşında

banner37

banner87
Ülkenin dört bir tarafında uyuşturucu!  6 tutuklu; kimisi 19, kimisi 23 yaşında
banner90
banner8

Gazimağusa,  Güzelyurt ve Lefkoşa’da kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçundan 6 kişi tutuklandı. Tutuklananların 19 ile 23 yaşları arasında olduğu görüldü.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün saat 11:00 sıralarında, Güzelyurt’ta, polis tarafından F.R’ye ait ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 65 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış ucu yanık sigara bulunarak emare olarak alındı.

Dün saat 13:30 sıralarında, Gazimağusa’da Bahriyeli Sokak üzerinde, suçla operasyonel mücadele ekipleri tarafından yapılan devriye esnasında, şüpheli vaziyette görülen M.A.A.A. (E-19)’nın üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

Akabinde, söz konusu şahsın yanında bulunan A.Z.(K-22)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise yaklaşık 1 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü bulunarak emare alındı.

Aynı gün  saat 20:30 sıralarında, Lefkoşa’da A.A.M.T.(E-23)’nin hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine bahse konu şahsın kalmakta olduğu ikametgahta polis tarafından aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 200 mlgr ağırlığında tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Bu kez saat 21:00 sıralarında, Gazimağusa’da, A.A.(E-21) ve S.N.(E-23)’nin bulundukları ikametgahta polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 21 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındı.

Bahse konu şahıslar tutuklandı, polisin soruşturması sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75