Ülkenin hali!

banner37

Girne'de dün sabah saatlerinde yaşanan olay “bu kadar da olmaz” dedirtti. Trafik nedeniyle birbirine giren gruplar araba camı kırdı, başka bir araca çarptı, etrafa rahatsızlık saçtı. Polis 15 kişiyi tutukladı

Ülkenin hali!
banner99

Ceren ÖZBİL

Girne’de dün sabaha yakın, iki grup arasında trafik konusunda başlayan kavga trafik kazasıyla sonuçlandı. Alkolün de etkisiyle taraflar hem birbirlerine, hem çevreye zarar verdi. Polis olaya karışan 15 kişiyi tutukladı.

Girne'de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde trafik yüzünden iki grup arasında çıkan kavga büyüdü. Alkollü oldukları saptanan iki grup, önce birbirlerine bağırıp çağırmaya başladı. Taraflar ardından tekme tokat birbirine girdi.

Daha sonra ise taraflardan birinin kullanımda olan Güney Kıbrıs plakalı (MMY 760) aracın ön, arka ve sağ yan camları, diğer grup tarafından sert cisimlerle vurularak kırıldı.

Olay bunlarla da sınırlı kalmadı. Sert cisimlerle camları kırılan MMY 760 plakalı araç sürücüsü olay yerinden kaçmaya çalıştı.

banner134
Ancak bu kez de direksiyon hakimiyetini kaybeden MMY 760 plakalı araç sürücüsü yolun sağında park halinde bulunan GE 782 plakalı araca ve Telekomünikasyon Dairesi'ne ait telefon dağıtım kutusuna çarptı.

15 kişi gözaltında

Polis Basın Subaylığı'ndan alınan bilgiye göre olay dün sabah saat 04.00 sıralarında yaşandı. Trafik nedeniyle iki grup arasında başlayan kavga, tarafların bir birine tekme tokat girip, ardından taraflardan birine ait olan MMY 760 plakalı aracın camlarını kırmasıyla devam etti.

Ardından ise olay yerinden kaçmaya çalışan MMY 760 plakalı araç sürücüsü önce GE 782 plakalı araca ardından da Telekomünikasyon Dairesi'ne ait dağıtım kutusuna çarptı.

Rum plakalı olan MMY 760 plakalı aracın içerisinde bulunanların Türk olduğu öğrenildi. Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.

Kavgaya karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 15 kişinin bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75