Ülkenin yasama organı çalışamıyor

banner37

Tatil öncesi son birleşim için iki gündür doğru düzgün toplanamayan Cumhuriyet Meclisi, bugün yeniden toplanmayı deneyecek

Ülkenin yasama organı çalışamıyor
banner8

Ceren ÖZBİL

“MECLİS TATİLE GİRER”… Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu, iki gündür doğru düzgün toplanamayan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul’unun bugün de toplanamaması durumunda Cumhuriyet Meclisi İçtüzüğü gereği meclisin tatile gireceğini ve toplantının ekimin ilk pazartesi gününe erteleneceğini açıkladı.  Sennaroğlu, Anayasa gereği Meclis’in 3 ay boyunca olağan toplantı yapamayacağını ancak olağanüstü toplanabileceğini belirtti

Ülkenin yasama organı Cumhuriyet Meclisi, yaz tatili öncesi son birleşimi dahi yapamadı. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, bir toplantıyı iki günde bitiremedi; önceki gün olduğu gibi dün de toplanmayı başaramadı.

Meclis Başkanlığı, Genel Kurul toplantısı için dün iki kez çağrı yaptı. Ancak her ikisinde de nisap sağlanmaması nedeniyle toplantı bugüne ertelendi.

Bilindiği üzere önceki gün de Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısı devam ederken nisap düşmüş ve toplantı düne ertelenmişti.

Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu, Genel Kurulun bugün de toplanamaması durumunda Cumhuriyet Meclisi İçtüzüğü gereği meclisin tatile gireceğini ve toplantının ekimin ilk pazartesi gününe erteleneceğini açıkladı.

banner134
Sennaroğlu, Anayasa gereği meclisin 3 ay boyunca olağan toplantı yapamayacağını, ancak olağanüstü toplanabileceğini belirtti.

Gündemde birçok yasa tasarısı ve öneri var…

Genel Kurulun bugünkü gündeminde, Genel Tarım Sigortası Fonu 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı ile Toprak Ürünleri Kurumu 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı bulunuyor.

Nisap yetersizliği nedeniyle bugüne ertelenen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısında, Orman (Değişiklik) Yasa Önerisi, Kan ve Kan Bileşenlerinin Kalite ve Güvenliği Yasa Tasarısı, Emeklilik (Değişiklik No:2) Yasa Önerisi, Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Vasiyetnameler ve Veraset (Değişiklik) Yasa Önerisi, Evlilik Dışında Doğan Çocuklar Yasa Önerisi de görüşülecek.

Meclisin bugünkü toplantısı, yaz tatili öncesindeki son toplantısı olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75