Ülkeye gelir gelmez işbaşı yaptı, test sonucu pozitif çıktı

banner37

Ercan Havalimanı yeni terminalinde çalışan bir işçinin pozitif çıkması üzerine şantiyedeki 100’e yakın kişiye test yapıldı, pozitif vakayla temasta bulunan kişiler ise karantinaya alındı

Ülkeye gelir gelmez işbaşı yaptı, test sonucu pozitif çıktı
banner90
banner99

Doğan SAMER

   KKTC’ye salı günü gelen ve Ercan Havalimanı’nın yeni terminalinin şantiyesinde çalışmaya başlayan bir kişinin Covid-19 test sonucu pozitif çıktı.

   T&T Havalimanı İşletmeciliği bünyesinde bulunan Ercan Havalimanı yeni terminalinde bir çalışanın pozitif çıkması üzerine, şantiyedeki 100’e yakın kişiye test yapıldı, pozitif vakayla temasta bulunan kişiler ise karantinaya alındı.

   Edinilen bilgiye göre, 18 Ağustos Salı günü adaya gelen şahıs, doğrudan şantiyeye gitti. Şantiyenin lojmanında diğer işçilerle 4 gün geçiren kişinin izin alarak ülke içerisinde gezdiği de iddia edildi.

   Konuya dair KIBRIS’a konuşan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Sivil Havacılık Dairesi ve havalimanındaki amirlerle görüştüğünü belirterek, şahısın adaya yeni geldiğini, izole olmadığını ve test sonucunun pozitif olduğunu doğruladı.

   Şahısın, şantiyede ve kaldığı lojmanda kaç kişiyle temas ettiğini bilmediklerini söyleyen Bengihan, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

   Bu konuda yanlış olanın, test sonucu çıkmadan bu kişinin bırakılması olduğunu söyleyen Güven Bengihan, sendika olarak tek sorunlarının adaya gelenlerin test sonucu çıkmadan rahatça ülkeye girebilmesi olduğunu vurgulayarak “Haklı olduğumuz aşikardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 13:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozi
Ozi - 1 ay Önce

Bunlar şimdiye kadar neyi becerdiki bu pandem dönemini da becersinler bunlar ancakda memurlara geriye donukleri odesinler

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75