Ülkeye kaçak insan soktular, cezaevinin yolunu tuttular

banner37

Tatlısu’da yasa dışı yolla ülkeye giriş yapan ve tutukluluk süreleri 7’şer gün uzatılan 13 Suriyeli kaçak göçmene yardım eden 3 kişi, ileride yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Ülkeye kaçak insan soktular, cezaevinin yolunu tuttular
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Tatlısu’dan yasa dışı yollarla ülkeye giren Suriyeli 13 kaçak göçmene yardım etmekten tutuklanan İbrahim Demir, Fatih Esergül ve Hakan Esergül, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Karantina süreci halen dolmayan ve birçoğunun kimliği tespit edilemeyen 13 Suriyeli aleyhine ise mahkemeden 7’şer gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen iki ayrı duruşmada, meseleyle ilgili gelişmeleri, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ anlattı.

   Tanık polis Ersoy Saydağ, tahkikatını zanlıların etki edeceği oranında tamamladığını belirterek, İbrahim Demir’in 9 ayrı suçtan 7, Fatih Esergül’ün 1 ve Hakan Esergül’ün ise 3 ayrı suçtan 2 benzer olmayan sabıkası olduğunu, serbest kalmaları halinde yeniden suç işleyebileceklerine dikkat çekti.

   Saydağ, mahkemeden zanlıların, yargılamada hazır olmasını sağlamak amacıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini, Suriyeliler aleyhine ise ek tutukluluk emri talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin talebini uygun ve adil buldu. Suriyeli zanlıların tutukluluk süresini 7’şer gün uzatan Çiğdem Güzeler, İbrahim Demir, Fatih Esergül ve Hakan Esergül’ü de 7’şer günü geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75