banner6

Uluçay: Bütün arama ve şikayetlere geri dönüş sağladık

banner37

Uluçay: Bütün arama ve şikayetlere geri dönüş sağladık
banner99

Özel Haber - Kıbrıs Gazetesi

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, yoğun yağmurlardan en fazla etkilenen bölgelerden bir tanesi olan Gazimağusa’daki durumu KIBRIS Muhabirine değerlendirerek soruları yanıtladı.

“İLÇEMİZİN TÜM ORGANLARI İLE ORGANİZE OLDUK”

Yağmurların yağmasından önce Meteoroloji Dairesi verilerini değerlendirdiklerini belirten Uluçay, “Hava durumu tahminleri doğrultusunda yağmurlardan önce koordine olmuştuk ve hazırlığımızı tamamlamıştık” dedi.

Cuma günü İlçe Emniyet Kurulunun Gazimağusa Kaymakam Vekili Ertuğrul Toroslu başkanlığında toplandığını hatırlatarak, Kaymakamlık, Belediye, Polis, İtfaiye ve Sivil Savunma’nın birlikte hareket ettiğine dikkat çekti.

Gazimağusa Belediyesi olarak hedeflerinin hiçbir vatandaşa mağduriyet yaşatmamak olduğunu ifade eden Uluçay, “İlçemizin tüm organları ile organize olarak, sağlam bir sınav verdik” ifadelerine yer verdi.

“BÜTÜN SIKINTILAR ALTYAPI EKSİKLİĞİNDEN”

Altyapı eksikliği nedeni ile uzun yıllardır bu sorunların yaşandığına dikkat çeken Uluçay, “Yaşanan bütün sıkıntılar altyapı eksikliği nedeni ile kaynaklanıyor. Bu eksikliği de gidermek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Kısa sürede ciddi çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Uluçay, tüm paydaşlarla organize bir çalışma yürüttüklerini ve kanalizasyon çalışmalarını yürüten şirket ile de uyumlu çalıştıklarının altını çizdi.

Gazimağusa Belediyesi’nin son 48 saatte çok ciddi çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Uluçay, “Bu çalışmalar sırasında kanalizasyon çalışmalarını yürüten şirketle de bizimle uyumlu bir şekilde çalıştık” diye konuştu.

“BÜTÜN ARAMA VE ŞİKAYETLERE GERİ DÖÜŞ SAĞLADIK”

Bu süre zarfında bütün vatandaşların şikâyetlerini dinlemeye özen gösterdiklerini belirten Uluçay, “Vatandaşlarımızın bize ulaşmasında ciddi mesai harcadık. 185 Belediye Hattına gelen bütün arama ve şikâyetlere geri dönmeye çalıştık. Bununla da kalmadık. Organize olmamız sayesinde sadece belediyeye gelen şikâyet ve aramalara değil, Polis Acil, İtfaiye Acil ve Sivil Savunma’ya gelen aramalara da geri dönüş sağladık” şeklinde konuşarak, tüm çelışma ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2023, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104