banner6

Uluçay, ekonomi ve siyaset  üzerinde durdu

banner37

Uluçay, ekonomi ve siyaset  üzerinde durdu
banner99

Cumhuriyet Meclisi, bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde güncel konuşmalara yer verildi.  
 

Meclis'te son güncel konuşmayı yapan CTP milletvekili Teberrüken Uluçay ise "çarşı, ekonomi ve siyaset"  üzerinde durdu. Uluçay, elektrik konusunda yaşananlara değinerek, bir yılda 3 hükümet kurulduğunu ve elektrikle ilgili bir politika ortaya konulamadığını söyledi.

Elektrik üretimi konusunda yetersiz kalınması nedeniyle, çok yüksek maliyetlerle elektrik ihtiyacının Güney’den karşılandığını ifade eden Uluçay, elektrikle üretim yapan firmaların kesintiler nedeniyle üretimlerinde aksaklıklar yaşandığını, elektriğin ise sermaye kayıpları içinde bulunmadığını aktardı.

Uluçay, elektrik için yakıt teminde de aksamalar yaşandığına değinerek, TPİC ile yapılan anlaşmayla ilgili eleştirilerde bulundu.

Bu konuda yapılan eleştirilere hükümet yetkililerinin kulak tıkandığını, dolayısıyla bugün elektrik konusundaki sıkıntıların yaşanmaya devam ettiğini söyleyen Uluçay, elektrik konusunda TC ile yapılan anlaşma konusunda ülkeyi yönetenlerin halkı bilgilendirmediğini savundu.

Teberrüken Uluçay, Türkiye ile kablo ile elektrik bağlantısı yapılması konusunun yıllarca tartışılan bir konu olduğuna işaret ederek, konunun iyi araştırılıp değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Ülkede yaşanan benzin, ilaç ve bazı malların tedarik sıkıntısına değinen Uluçay, Mayıs ayından itibaren kara kapılarından geçişlerin kolaylaştırılması için hükümetin bazı tedbirler aldığını söylediğini, ancak geçtiğimiz günlerde Başbakan Ünal Üstel’in gündeme alınan bu konuda bir sonuca ulaşılamadığını söylediğini hatırlattı.

Kapılardan geçişlerin kolaylaştırılabilmesi için yapılması gerekenlerle ilgili görüşlerini paylaşan Uluçay, önerilerini kimsenin dikkate almamasını eleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104