Uluslar arası kongre için Turizm Bakanlığı'na işbirliği teklifi

banner37

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, gelecek yıl KKTC’de düzenlenecek olan Dünya Ziraat Mühendisleri Birliği Kongresi düzenleme kurulundan bir heyeti kabul etti.

Uluslar arası kongre için Turizm Bakanlığı'na işbirliği teklifi
banner99

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre,  kabulde konuşan Mimar Mühendis Odaları Birliği  (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Genel Başkanı Özden Güngör, 19. Dünya Ziraat Kongresi’nin 2018 yılı Nisan ayında KKTC’de yapılmasının bir ilk olduğunu belirtti.

Dünyanın birçok yerinden yüzlerce kişinin ülkeye geleceğini, firmaların tanıtımları, duyuruları, stantları bulunacağını ve katılımcıların her fırsatta buralarda inceleme yapacağını da söyleyen Güngör, gerçekleşecek olan kongrede Turizm Ve Çevre Bakanlığı’yla işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

Ataoğlu: Üyeleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız

banner134
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, böylesi önemli bir kongrenin ilk kez KKTC’de yapılacak olmasının önemli olduğunu vurguladı ve dünya çapında üyeleri ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Böylesi bir kongrenin dünya piyasasına hızlı ve etkin tanıtım yönüyle eşsiz bir fırsat yaratacağını ve uluslararası katılımcılara KKTC ile ilgili bilgiler verilecek olmasınınayrı bir anlam taşıdığını söyleyenAtaoğlu, kongre için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

19. Dünya Ziraat Mühendisleri Birliği Kongresi 22 - 25 Nisan 2018 tarihleri arasında Girne’de düzenlenecek.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75