banner6

Umarlar taburcu oldu

banner37

Gönyeli’de çocuk parkı içerisinde kavga ettikleri Turgut Umarlar’ın başına parke taşıyla vurarak ağır yaralayan 21 yaşındaki Ş.K. ve 17 yaşındaki H.S. teminatla serbest bırakıldı

Umarlar taburcu oldu
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de çocuk parkı içerisinde kavga ettikleri Turgut Umarlar’ın kafasına parke taşıyla vurarak ağır yaralanmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan 21 yaşındaki Ş.K, 17 yaşındaki H.S, teminatla serbest bırakıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşması, zanlılardan birinin yaşının 17 olması nedeniyle kapalı oturum şeklinde gerçekleşti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Ahmet Kavan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kavan, 5 Mayıs’ta saat 19.30 raddelerinde Gönyeli’deki Yeşilada isimli çocuk parkı içerisinde zanlı Ş.K. ve H.S.’nin bir taraf Turgut Umarlar’ın bir taraf olup bir kavgada yer aldıkları esnada Ş.K.’nin park içerisinde tasarrufuna geçirdiği yarım parke taşını Umarlar’ın kafasına vurup, katle teşebbüs ettiğini ve kafatasında parçalı kırık ve kesi oluşmasına yol açtığını yineledi.

Polis çavuşu Ahmet Kavan, ağır yaralanan Turgut Umarlar’ın, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 5 gün süren tedavisinin ardından taburcu olduğunu belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını ve olayın bir çocuk parkının içinde gerçekleştiğine vurgu yapan Kavan, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, 17 yaşındaki zanlı H.S’nin davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakit teminat yatırması, bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 4 haftada 1 gün polise ispatı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sağer, zanlı Ş.K’nin de davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25 bin TL nakit teminat yatırması, üç kefilin 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün polise ispatı vücutta bulunması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104