banner6

Umudumuz piyango!

banner37

Ülkedeki Devlet Piyangosu biletlerinin satışı, son 3 ayda neredeyse iki kat arttı ve ayda 80 binden 150 bine ulaştı. Kişmir, büyük ikramiyenin her ay ilk iki çekilişte devredip, üçüncü çekilişte çıkmasının kendileri için de avantajlı bir durum olmadığını söyledi. Büyük ikramiyenin ayın ilk çekilişinde çıkması durumunda toplamda 422 bin TL ikramiye ödediklerini ifade eden Kişmir, devretmesi durumunda ise toplamda 722 bin TL ikramiye ödemek zorunda kaldıklarını anlattı.

Umudumuz piyango!
banner8

Ceren ÖZBİL

Devlet Piyangosu biletlerine olan ilgi giderek artıyor. Piyangolar Birimi'nden alınan bilgiye göre yaklaşık 3 ay öncesine kadar aylık 80 bin civarında olan bilet satışları 150 bin civarına ulaştı.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Piyangolar Birimi Müdürü Tigin Kişmir, 2015 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül'ünde, aylık 30 bin piyango bileti satıldığını ve 2016'da ise yine aynı aylarda aylık satışın yaklaşık 150 bin civarında olduğunu açıkladı.

Kişmir, bu artışta Piyangolar Birimi personeli ve bayilerin de büyük rolü olduğunu söyleyerek, hepsine teşekkür etti.

"Basılan bütün biletleri satıp, tükettik"

banner134

Kişmir, görevi 3 ay önce devraldığını söyleyerek bu süreç içerisinde öncelikle, hedefleri belirlemek için çalışmalar başlattığını anlattı.

Hedefler belirleyip, pazarlama tekniklerini kullanarak bilet satışlarını artırdıklarını ifade eden Kişmir, ayrıca halkın güvenini de yeniden geri kazandıklarını kaydetti.

"İskele bölgesinde bilet satışları arttı"

Özellikle İskele bölgesinde Devlet Piyangosu satışlarının yüzde 800 arttığını belirten Kişmir, diğer ilçelerde de artış olduğunu ancak bilet satışlarının en düşük olduğu İskele bölgesindeki bu artışın da sevindirici olduğunu kaydetti.

"Devretmesi bizim de işimize gelmiyor"

Kişmir, büyük ikramiyenin her ay ilk iki çekilişte devredip, üçüncü çekilişte çıkmasının kendileri içinde avantajlı bir durum olmadığını söyledi.

Büyük ikramiyenin ayın ilk çekilişinde çıkması durumunda toplamda 422 bin TL ikramiye ödediklerini ifade eden Kişmir, devretmesi durumunda ise toplamda 722 bin TL ikramiye ödemek zorunda kaldıklarını anlattı.

"Sipariş vermediler"

Kişmir, kazıkazanlarla ilgili yaşanan sıkıntının nedeninin de, kendilerinden önceki yönetimin sipariş vermemesinden kaynaklandığını ifade etti ve şu anda sipariş verdiklerini ancak gelmesi için bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Ayrıca kazıkazanlarda da bir değişiklik yaptıklarından söz eden Kişmir, amorti sayısını 40 binden 120 bine yükselttiklerini söyledi.

"Kazıkazanların ülkede basılmasını istiyoruz"

Kazıkazanların, ülkedeki bir matbaada basılmasından yana olduğunu kaydeden Kişmir, kendilerinden önceki yönetimin böyle bir çalışma başlattığını ve o dönemde çalışılan matbaanın da kazıkazanları basmak için alt yapısının şu anda uygun olduğunu anlattı. Kişmir şu şekilde konuştu:

“Biz yerli matbaaya güvenmezsek, bizlerle onlarla çalışmazsak, onlarla kim çalışacak. Öncelikle bizim onlara destek olmamız önünü açmamız gerekir. Bende kazıkazanların yerli bir matbaada basılmasından yanayım.”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88