Ünal, kabul etmiyor

banner37

Daha önce ırza geçme iddiasıyla tutuklanan Ünal Mehmetoğlu, bu kez de annesinin cep telefonunu ve televizyonunu çaldığı iddiasıyla tutuklandı

Ünal, kabul etmiyor
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Yenierenköy’de birlikte yaşadığı annesinin cep telefonunu ve 2 bin 400 TL değerindeki televizyonunu çaldığı iddia edilen 25 yaşındaki Ünal Mehmetoğlu, polis tarafından tutuklandı.

Mahkemede ilginç bir açıklama ile hırsızlık iddialarını kabul etmeyen Ünal Mehmetoğlu, geçmişte ırza geçme meselesi de dahil adının farklı suçlara karıştığı gerekçesiyle yargılanmaya başlayıncaya değin bir ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ziyamet Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Seyhan Bulut’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis Seyhan Bulut, zanlının 2 Temmuz 2018 tarihinde birlikte yaşadığı annesine ait cep telefonunu çaldığını söyledi.

banner134
Olayın 4 Temmuz 2018 tarihinde polise rapor edildiğini kaydeden polis memuru, zanlının aynı gün yine annesine ait 2 bin 400 TL değerindeki televizyonu da çaldığını ve şikâyet üzerine tespit edilip tutuklandığını bildirdi.

Seyhan Bulut, zanlının bekar, işsiz ve KKTC vatandaşı olduğunu dile getirdi. Zanlının Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi gündeminde ırza geçme suçu ile ilgili davasının mevcut olduğunu ve bu mesele ile ilgili teminatı bulunduğunu belirten Bulut, zanlının suç işlemeye meyilli bir kimse olduğunu açıkladı.

Tanık polis, mahkemeden zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla yargılanmaya başlayıncaya değin hükümsüz tutuklu olarak 3 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi bir ay ile sınırlandırdığını açıkladı.

Mahkemenin söz vermesi üzerine Ünal Mehmetoğlu, kendisinin telefonu olduğunu, bu nedenle annesinin telefonunu çalmadığını iddia etti. Zanlı yine çaldığı iddia edilen televizyonun parasını annesi ödemiş olmasına rağmen televizyon kendi odasında olduğu için kendisine ait olduğunu, bu nedenle da alıp satmasının bir suç olmaması gerektiğini öne sürdü.

Yargıç Umut İnan zanlının yargılanmaya başlayıncaya değin bir ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini emretti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75