UniteCyprusNow'dan bölünmüşlüğe karşı eylem çağrısı

banner37

UniteCyprusNow (UCN) “Bölünmeye karşı SEN ne yapıyorsun?” teması altında bölünmüşlüğe karşı eylem çağrısı yapıyor. Eylem çağrısı Kasım ayındaüç şehirde düzenlenecek etkinliklerle başlayacak.

banner87
UniteCyprusNow'dan bölünmüşlüğe karşı eylem çağrısı
banner90
banner99

Bu eylem çağrısının amacı, Kıbrıslıları, bu alandaki tartışmalara katılmak konusunda cesaretlendirmek ve geleceklerinin sorumluluğunu almalarını sağlamak.

Bu çağrı çerçevesinde yapılacak toplantılar, 8 Kasım’da Lefkoşa’da(Goethe Enstitüsü), 13 Kasım’da Limasol’da(TEPAK) ve 22 Kasım’da Mağusa’da(Mağusa Gelişim Akademisi) gerçekleştirilecek. Toplantılarda, 700’ün üzerindeki yeni üyemiz de vizyonumuz (tüm Kıbrıslılar için birleşik bir Kıbrıs), misyonumuz (Kıbrıslıları birleştirmek) ve yeni yapımız ile ilgili bilgilendirilecek. Bu etkinlikler Friedrich-Ebert-Vakfı tarafından desteklenecek.

Eylem çağrısı, önümüzdeki aylarda diğer şehirlerdeki toplantılarla devam edecek.

Eylem çağrısı ile ilgili farkındalık yaratmak adına UCN, 30 Ekim’de, adanın farklı yerlerinde çekilmiş kısa bir film yayınladı. UCN’in ne olduğunu, ne amaçladığını ve Kıbrıslıların çok-kültürlü karakterini yansıtan film, 24 saat içerisinde 30,000’den fazla kişi tarafından izlendi.

Sponsorluğu QuipProduction tarafından üstlenilen ve Evren Maner tarafından yönetilen kısa filmde, Kıbrıslı Türk, Kıbrıslı Rum, Ermeni, Maronit ve Latin Kıbrıslı aktivistler yer aldı. Aktivistler filmde barış içerisinde birleşik bir ada için çalışma kararlılıklarını vurguladılar.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75