Üniversite öğrencilerine, PKK propagandası suçlaması

banner37

Alevkayası Piknik Alanı’nda organize edilen piknik etkinliğinde, PKK terör örgütü lehine slogan atan grup arasında yer aldıkları öne sürülen iki kişi, mahkemeye çıkarıldı.

Üniversite öğrencilerine,  PKK propagandası suçlaması
banner99

Ahmet VAMIK

Alevkayası Piknik Alanı’nda, 4 Kasım günü, Doğu Kökenliler Kültür Derneği tarafından organize edilen piknik etkinliğinde, PKK terör örgütü lehine slogan atan kalabalık grup arasında yer aldıkları öne sürülen iki kişi mahkemeye çıkarıldı.
Kamera görüntülerinden kimliklerinin belirlenmesi sonrası Lefke’de tespit edilerek gözaltına alınan ve dün mahkemeye çıkartılan üniversite öğrencileri Vedat Barutçu ile Samet Beşli, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
 

Zanlılar “Lefke ovası Apocuların yuvası” sloganı attı

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.
Zanlılar Vedat Barutçu ile Samet Beşli’nin 4 Kasım günü Alevkayası Piknik Alanı’nda meydana gelen “Yasadışı Cemiyet Üyeliği” ve “Yasadışı Cemiyete Teşvik, Savunma” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, kamera görüntülerinden tespit edilen zanlıların önceki gün Lefke’de tutuklandıklarını aktardı.
Özmüezzin zanlıların, “Lefke ovası Apocuların yuvası” şeklinde slogan atan ve Kürtçe ‘Gerilla Marşı’ söyleyen kalabalık grup arasında yer aldıklarına vurgu yaptı.

Ülkemizde üniversite öğrencisi olarak bulunan zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını dile getiren polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Zanlıların methaldar oldukları suçların yasada 5 yıla kadar hapislik cezası öngördüğüne dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapmaları ve 2’şer bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75