Ürdünlü Subahi taburcu oldu mahkemeye çıkarıldı

banner37

Küçük Kaymaklı bölgesindeki Dormita Yurdu’nun önünde çıkan kavgaya karışan 6 öğrenciden beşi teminatla serbest bırakılırken, ikinci kez ‘bıçaklama’ olayına karışan üniversite öğrencisi Mert Gökçe, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Ürdünlü Subahi taburcu oldu mahkemeye çıkarıldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemize üniversite öğrenimi almak için gelen ve az kalsın cinayetle sonuçlanabilecek bıçaklı kavgaya karışan 22 yaşındaki altı gençten beşi teminatla serbest bırakılırken, ikinci kez ‘bıçaklama’ olayına karışan üniversite öğrencisi Mert Gökçe, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan Dormita Yurdu’nun önünde çıkan kavgada, Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi kesici bir aletle ciddi şekilde yaralayan zanlının Mert Gökçe olduğu belirlendi.  

   Sol karın boşluğundan yaralanan ve Yakın Doğu Hastanesi’nde iki gün yoğun bakımda kalan Subahi, hayati tehlikeyi atlattı. Taburcu olan Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi, dün diğer zanlılarla birlikte mahkemeye çıkarıldı.

   Kavgaya karışan zanlılar Muhammet Ali Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık, Mert Gökçe, Hassan Bachar ve Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi isimli altı zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özalkın’ı dinletti. 

 

Polis: Bıçaklayan Mert Gökçe

 

   Meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren Özalkın, 5 Mayıs’ta saat 04.30’da Lefkoşa’da umumi bir yer olan Vedia Barut Sokak üzerindeki Dormita Yurdu’nun ön kısmında zanlılar Muhammet Ali Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık ve Mert Gökçe bir taraf olup, diğer taraf olan Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi ve Hassan Bachar’ın aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Polis çavuşu Cemil Özalkın, kavga esnasında zanlı Mert Gökçe’nin tespit edilemeyen delici ve kesici bir aletle Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Saeed Abu Subahi’yi sol karın boşluğuna sokarak ağır şekilde yaraladığına vurgu yaptı.

 

Gökçe’nin ilk vukuatı değil

 

   Polis çavuşu Cemil Özalkın, üniversite öğrencisi olan TC uyruklu zanlı Mert Gökçe’nin 28 Şubat’ta Kanunsuz yaralama, sivri uçlu bıçak taşıma suçlarından yargılanıp, 6 bin TL para cezası ile 5 yıl süreyle sulh ve sükunu koruyacağına dair 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaya mahkum edildiğine dikkat çekti.

   Olayda ciddi şekilde yaralanan müştekinin, iki gün yoğun bakımda kaldığına değinen Özalkın, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Zanlının avukatı Cemal Gündüz, talebe itirazda bulunarak teminatla serbest kalmasını istedi.

   Yargıç Cenkay İnan, kavga zanlılarının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

   Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine ve zanlı Mert Gökçe’nin suç işleme eğilimine dikkat çekip, Gökçe’nin bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108