Ürdünlü Subahi'nin durumu kritik

banner37

Küçük Kaymaklı bölgesindeki Dormita Yurdu’nun önünde çıkan kavgaya karışan 5 kişiden dördü tutuklanırken, karnından bıçaklanan Ürdün uyruklu bir genç ise hastanede yaşam savaşı veriyor

Ürdünlü Subahi'nin durumu kritik
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemize üniversite öğrenimi almak için gelen 22 yaşındaki altı genç bıçaklı kavgaya karıştı. TC uyruklu 4 genç bir taraf, Ürdün ve Fransız uyruklu iki genç de bir taraf olmak üzere önceki gün, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan Dormita Yurdu’nun önünde henüz belirlenemeyen bir sebeple kavgaya tutuştu. Kavga sırasında zanlılardan biri, Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi kesici bir aletle ciddi şekilde yaraladı.

   Sol karın boşluğundan yaralanan ve Yakın Doğu Hastanesi’nde sevk edilen Subahi’nin durumunun kritik olduğu belirtildi.

   Kavgaya karışan zanlılar Muhammet Ali Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık, Mert Gökçe ve Hassan Bachar isimli beş zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özalkın’ı dinletti. 

banner134
Polis: Kesici alet aranıyor

   Meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren Özalkın, 5 Mayıs’ta saat 04.30’da Lefkoşa’da umumi bir yer olan Vedia Barut Sokak üzerindeki Dormita Yurdu’nun ön kısmında zanlılar Muhammet Ali Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık ve Mert Gökçe bir taraf olup, diğer taraf olan Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi ve Hassan Bachar’ın aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Polis çavuşu Cemil Özalkın, kavga esnasında henüz tespit edilemeyen delici ve kesici bir aletle şu an Yakın Doğu Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Saeed Abu Subahi’yi öldürmek kasti ile sol karın boşluğuna sokarak ağır şekilde yaraladıklarına vurgu yaptı.

   Özalkın, mesele ile ilgili olarak kesici ve delici aletin halen bulunamadığına ve meselenin ciddiyetine dikkat çekti.

   Meseleyle ilgili alınacak ifadeler olduğunu ve zanlıların serbest kalması halinde alınacak ifadelere ve aranmakta olan emarelere müdahale etme olasılığı olduğuna vurgu yapan Özalkın, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Hassan Bachar, “Kendimizi savunduk. Polise de anlattım” dedi.

   Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75