banner6

“Üreten bir toplum olmak öncülüğüm olacak”

banner37

DP Lefke Milletvekili Adayı Gürsel Bağlaş, ülke insanına faydalı olmak ve ekonomik krizin getirdiği yıkımın düzeltilmesine katkı koymak için aday olduğunu söyledi

“Üreten bir toplum olmak öncülüğüm olacak”
banner99

Güren TİLKİ

Demokrat Parti (DP) Lefke Milletvekili Adayı Gürsel Bağlaş, eğitim, sağlık, ulaşım, işsizlik ve ambargo konularına çözüm getirmeyi hedeflediğini belirterek, “Üreten bir toplum olmak öncülüğüm olacak” dedi.

Bağlaş, 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya girmesi halinde birçok sorunun üzerine gideceğini söyledi.

KIBRIS’a konuşan Bağlaş, ülke insanına faydalı olmak ve ekonomik krizin getirdiği yıkımın düzeltilmesine katkı koymak için aday olduğunu belirtti.

Ülke gençliğine uygulanan spor ambargosuna karşı mücadele etmek istediğini kaydeden Bağlaş, tarım ve hayvancılık sektöründe uğraşan vatandaşların da maliyetlerinin düşürülmesi için çalışacağını söyledi.

Sağlık alanındaki önceliklerle ilgili Meclis’e bazı önerilerde bulunacağını dile getiren Bağlaş, sorunların takipçisi olacağını vurguladı.

Bağlaş, hedefleri arasında eğitim ve sağlık alanlarındaki sorunların yanı sıra ulaşım, işsizlik ve ambargolar ile ihracat konularının çözülmesinin de olduğunu belirterek, “Üreten bir toplum olmak öncülüğüm olacak” dedi.

Demokrat Parti’nin ülke sorunlarının üstesinden gelebilecek bir kadroya sahip olduğunun altını çizen Bağlaş, siyasetçilerin konuşan, dinleyen ve zoraki yaptırım uygulayan taraf değil, halk oylamasına başvuran taraf olması gerektiğini ifade etti.

58 yaşında emekli bir bankacı olan Gürsel Bağlaş, şu anda Lefke Türk Spor Kulübü’nde asbaşkanlık görevini yürütüyor.

Evli ve 3 çocuk babası olan Bağlaş, 2003-2007 yıllarında Lefke Belediyesi’nde meclis üyeliği ve asbaşkanlık görevlerinde de bulundu.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104