Üreticiler öfkeli

banner37

Güneşköy’de bulunan 34 mandıranın su sayacının Güzelyurt Belediyesi zabıtaları tarafından mühürlenmesi gergin anlar yaşanmasına neden oldu

Üreticiler öfkeli
banner90
banner99

ÖZÇINAR: SUYUN BEDELİNİ ALMAK ZORUNDAYIZ… Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, “Belediye olarak ayaklarımızın üzerinde durmak için Su Dairesi’nden satın aldığımız suyun bedelini üreticilerden almak zorundayız” derken; Güzelyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve hayvan üreticisi Cemal Darbaz, aylardır mandıralarında bu sayaçları kullandıklarını belirterek belediye başkanının bu uygulamasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Güren TİLKİ

Güneşköy’de bulunan 34 mandıranın su sayacı, Güzelyurt Belediyesi zabıtaları tarafından mühürlendi.

Hayvan üreticileri mandıralarındaki su sayaçlarının mühürlenmesine izin vermedi ancak belediye zabıtaları polisten de yardım isteyerek mühürleme işlemini gerçekleştirdi.

Sayaçların mühürlenmesinin ardından üreticiler telefonla Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’a ulaşmaya çalıştı ancak başaramadı. Bunun üzerine mandıralarındaki su sayaçları mühürlenen hayvan üreticileri, belediyeye gitti.

Üreticiler ile Başkan Özçınar görüşmesinde gergin anlar yaşandı, sesler yükseldi.

Darbaz: Hayvanlarımızı susuz bırakmaya çalışıyor

Güzelyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve hayvan üreticisi Cemal Darbaz, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı hayvanları susuz bırakmaya çalışmakla suçladı.

Darbaz, aylardır mandıralarında bu sayaçları kullandıklarını belirterek belediye zabıtalarının polisi de alarak sayaçları mühürlemesine anlam veremediğini söyledi.

“Bizi değil, hayvanlarımızı cezalandırıyor” diyen Darbaz, belediye başkanının bu uygulamasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Özçınar: Ayaklarımızın üzerinde durabilmek için gerekliydi

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ise, “Belediye olarak ayaklarımızın üzerinde durmak için Su Dairesi’nden satın aldığımız suyun bedelini üreticilerden almak zorundayız” dedi.

Üreticilerin ücretlerle ilgili şikayetleri olduğunu belirten Özçınar, suyun tonunun 3 TL olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
AYLİN kızıl
AYLİN kızıl - 1 yıl Önce

20 senedir belediye başkanı bu da sapıtmaya başladı yeter

SIRADAKİ HABER

banner75