Üretim sektörlerine kilovat saat başına 0.25 TL’lik teşvik

banner37

Enerji Bakanı Taçoy, 1 Ağustos- 31 Aralık arasında geçerli olmak üzere sanayi, turizm, tarım, üniversiteler, restoran/kafe, yerel televizyon kanalları ve Eğitim Bakanlığı’na bağlı yurtların elektrik tüketimlerini teşvik kapsamına aldıklarını açıkladı

Üretim sektörlerine kilovat saat başına 0.25 TL’lik teşvik
banner90
banner99

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, sosyal medya üzerinden üretim sektörlerinin nefes alması adına kilovat saat başına 0.25 TL teşvik kararı aldıklarını açıkladı.

Taçoy, ülkenin içinden geçtiği zor dönemde üretim sektörlerinin nefes alması adına alınan teşvik kararının KIB-TEK yönetimi tarafından uygulamaya konulduğunun altını çizerek kararın 1 Ağustos 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerli olacağını kaydetti.

Teşvik kapsamında saat başına 25 kuruşu (0.25 TL) sanayi, turizm, tarım, üniversiteler, restaurant/cafe, yerel televizyon kanalları ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yurtların elektrik tüketimleri bu kapsama dâhil edildi.

banner134
Ekonomi ve Enerji Bakanı Taçoy, “Bilinmesini isterim ki, bu süreci daha çok üreterek ve dayanışma içerisinde aşacağız. Bir tarafta “devlet çözüm bulsun” demek ne kadar doğru ise, üreterek ve daha çok çalışarak alınan kararların anlam kazanmasına katkı sağlamak da o kadar önemli” olduğunu ifade etti.

Hükümet olarak, kamunun tüm imkânlarını seferber etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Taçoy, devletin ve kurumların zarar görmeden diğer taraftan da üretim sektörleri ayakta kalacak şekilde düzenlemeler yapıldığını aktardı.

Taçoy, “Bu denge içerisinde alınabilecek tüm kararlar masamızdadır. Ya aldık, ya da almak için gerekli yasal alt yapı çalışmalarını tamamlamak üzereyiz” diyerek “Zor bir dönem diyerek oturup beklemeyeceğiz” ifadelerini de kullandı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 1 hafta Önce

Siz is verene verdik sonra is veren iscisine kesinti yapar boyle bir hukumet baska yerde yok ya hep yapacaksiniz ya hic isci nasil gecinir halini soran varmi baskan siz zengine verin ki onlar da iscisini ezsin

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75