'Üretiyoruz, satamıyoruz'

banner37

Yeşilköylü karpuz üreticileri, verimin iyi olmasına rağmen ürünü, iyi fiyattan satamamaktan şikayetçi

banner87
'Üretiyoruz, satamıyoruz'
banner90
banner99

Ayşe BULUT


Karpaz bölgesindeki Yeşilköy’lü karpuz üreticileri çok dertli. Karpuz üreticileri, verimin iyi olmasına rağmen ürünü, iyi fiyattan satamamaktan şikayetçi.

Yeşilköylü karpuz üreticileri, tüccarların ellerinden karpuzu yok pahasına almak istediğini belirterek, mağdur durumda olduklarını söyledi.

Karpuz üreticileri, elektriğe yapılan zamlara da tepki gösterdi.

 

Karpuz üreticileri ne dedi?
  

Volkan Gürler:
“Çok güzel karpuz yetiştirdik. Çekirdek karpuzların tadına diyecek yok. Ancak ne yazık ki piyasa yok. Piyasa yok değil, piyasa var da, bizden yok pahasına almak istiyorlar. Bir büyük süpermarketi aradım, 90 kuruştan alırım dedi. Yani 1 TL bile değil. Kalsın orda, yesin koyunlar. Karpuz çok su ister. Elektriğe, mazota zam geldi. Elektrik faturasını bu ay gidip ödedim, 7 bin TL; herhalde bu ay 9 bin TL ödeyeceğim. Yani kısacası biz üreticiler ezilir, eleniriz, kazanan tüccar olur”.
 

Seyfullah Tarhan:
“Karpuzlarımız çok güzel, ancak alıcı yok. Tüccar 1 TL’den almak istiyor. 1 TL çok az, emeği, eziyeti, suyu, işçiliği nerede? Elektriğe dünya kadar zam geldi. Bu ay 4 bin TL elektrik faturası ödedim. Gelecek ay daha fazla olacak. Ben de karpuzları yol kenarında satmaya çalışıyorum. Onun da satışı az oluyor. Üretiyoruz ama satamıyoruz”.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108