Ürküten tablo!

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da, 116 adet extacy ile 18 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddeye el koydu. Olayla ilgili tutuklanan 6 genç aleyhine, mahkemeden, 3’er gün tutukluluk emri alındı.

banner87
Ürküten tablo!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Ülkemizde, hızla artan uyuşturucu suçlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Ürküten tablo, “Gençler uyuşturucu batağında” dedirttiriyor.

Gazimağusa’da, narkotik polisinin düzenlediği iki ayrı operasyonda, yaşları 19 ile 22 arasında değişen, 2’si kadın, 6 genç aleyhine mahkemeden, 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Polis, meseleyle ilgili tutuklanan gençlerin tasarrufunda toplam 116 adet extacy ile 18 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddeye el koydu.

Emareleri, incelenmek üzere Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderen polis, çıkacak sonuca göre tahkikatına yön verecek.

 

Tahkikat yeni

Meseleyle ilgili tutuklanan U. K. (E-19) , C. V. G. (E-19) ,Ö. Ö.(K-19), F. Ö. (E-21), A. Ç. (K-19) ve G. D. (E-22), ayrı ayrı, Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren tahkikat memurları, aldıkları bilgi ışığında, 4 Haziran 2018’de, 20.30 ile 23.30 saatleri arasında düzenledikleri iki farklı operasyonun olgularını mahkemeye aktardı.

Tanık polis Hasan Derman, saat 20.30 sıralarında, Gazimağusa’da, sinema önünde, şüpheli gördükleri U. K. (E-19) ile C. V. G.’yi (E-19), içerisinde, uyuşturucu madde olan poşetleri fırlattıkları sırada tespit ettiklerini söyledi.

Hasan Derman, kaçmaya çalışan zanlıları, makul güç kullanarak tutukladıklarını belirterek, adı edilenlerin üzerlerinde ve eşyalarında arama yaptığını anlattı.

Derman, yaptığı aramada, U. K.’nin tasarrufunda toplam 100, C. V. G’nin tasarrufunda ise toplam 15 adet extacy türü mavi, yeşil ve sarı renkteki uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hapları bularak emare aldıklarını belirtti.

Hüseyin Özdesoy ise, Gazimağusa’nın İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir apartmanın 9 numaralı dairesinde ise, 22.50-23.30 saatleri arasında düzenlenen 2’inci operasyonun olgularını aktardı.

Tanık polis, Ö. Ö. (K-19), F. Ö. (E-21), A. Ç. (K-19) ve G. D.yi (E-22), konu dairede tespit edip tutukladığını belirterek, F. Ö.’nün giydiği kotun ceninde 1, G. D. ile A. Ç.’nin kaldığı yatak odasında ise 17 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde ile G. D.’nin cüzdanında 1 adet extacy türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare zapt edildiğini ifade etti.

Tanık polisler, emare zapt ettikleri konu maddeleri, incelenmesi için ilgili laboratuvarlara gönderildiğini anlattı ve henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108