banner6

Üstel 18 - 24 Mart Yaşlılar Haftası için mesaj yayımladı

banner37

Üstel 18 - 24 Mart Yaşlılar Haftası için mesaj yayımladı
banner90
banner99

Başbakan Ünal Üstel'in 18 - 24 Mart Yaşlılar Haftası Mesajı:

Kıbrıslı Türkler olarak aile kurumu bizler için çok önemli bir yapı, ailelerimizin çınarları olan atalarımız ve yaşlılarımız ise değerlerimizi ve kültürel mirasımızı nesilden nesile taşımamıza yardımcı olan değerli varlıklarımızdır.

Bu nedenle, yaşamları boyunca toplumlarına yararlı olmak, çocuklarını kültürümüze ve aile yapımıza uygun şekilde büyütmek ve yetiştirebilmek için çaba gösteren insanlarımızın yaşlılık evrelerinde hayatlarını konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmeleri en büyük arzumuzdur.

Bu düşünceyle hareket eden hükümetimiz, yaşlı insanlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesinin ve ihtiyaç duydukları hizmetlere kolaylıkla erişebilmelerinin sağlanmasını öncelikli hedeflerden biri olarak görmektedir.

Bakıma muhtaç yaşlılarımız için “Lapta Huzurevi Projesi” nin ivedi bir şekilde tamamlanması için başlatılan çalışmalar ve yaşlılarımızın, sağlık, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik attığımız adımlar bu konudaki hassasiyetimizin en somut göstergeleridir.

Yaşlılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek ve bizler için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını sağlamak adına elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymayı sürdüreceğimizi bir kez daha yineliyor, bu duygu ve düşüncelerle “18-24 Mart Yaşlılar Haftası”nı kutluyor, tüm büyüklerimize, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamlar diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104