Üstel: Hedefimiz günde 6 bin ile 7 bin arasında aşılama yapmak

banner37

Üstel: Hedefimiz günde 6 bin ile 7 bin arasında aşılama yapmak
banner99

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, ülkedeki vatandaşların 20 yaşa kadar aşılanması için çalışma yaptıklarını belirterek, “Hedefimiz günde 6 bin ile 7 bin, haftada 40 bin ile 50 bin arasında aşılama yapmak” dedi.

Sağlık Bakanı Üstel, BRT’de katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Üstel, Ankara ziyaretinde TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşı ve KKTC’ye giriş çıkışların daha süratli şekilde gerçekleştirilmesi konusundaki çalışmaları ele aldıklarını söyledi. Üstel, bu konuda Türkiye’deki HES kodu uygulaması ve ülkedeki ADAKOD ile nasıl birleştirilebileceğini ele aldıklarını belirterek, “İnşallah Temmuz’un ilk haftası bunu yürürlüğe koyacağız” dedi. Üstel, bunu, KKTC’de hava, deniz ve kara kapılarında uygulamaya koymak istediklerini belirtti.

“HEDEFİMİZ GÜNDE 6 BİN İLE 7 BİN ARASINDA AŞILAMA YAPMAK”

Aşı seferberliği başlattıklarını belirterek, ülkedeki insanların 20 yaşa kadar aşılanması için çalışma yaptıklarını anlatan Üstel, “Hedefimiz günde 6 bin ile 7 bin, haftada 40 bin ile 50 bin arasında aşılama yapmak” dedi. Üstel, bundan sonraki süreçte Cumartesi ve Pazar günleri de aşılamanın devam edeceğini kaydetti.

banner134
Gelen 50 bin doz ve her hafta gelecek aşılarla toplumun büyük bir kısmının aşılanacağını dile getiren Üstel, Sinovac aşısının dünyada kendini ispat etmiş bir aşı olduğunu kaydetti.

“TEMMUZ SONUNA KADAR 20 YAŞIN ÜZERİNDEKİ KİŞİLERİN AŞILANMASI AMAÇLIYORUZ”

Temmuz sonuna kadar 20 yaşın üzerinde kişilerin aşılanmasının amaçlandığını ifade eden Üstel, yüzde 70’i Temmuz sonuna kadar yakalamak istediklerini dile getirdi.

“BU ÜLKE BİR DAHA KAPANMAYI KALDIRMAZ”

“Bu ülke bir daha kapanmayı kaldırmaz” vurgusu yapan Üstel, vatandaşların, maske, sosyal mesafe, hijyen kurallarına uyması çağrısında bulundu.

Üstel, şu anda yoğun bakımda yatan hasta olmadığını, pandemi hastanesinde tedavi gören 25 hasta olduğunu ve durumlarının ağır olmadığını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum yorum
Yorum yorum - 1 ay Önce

Türkiyede 1 hemşire 240 aşı yapıyor siz 20 hemşireylenmi çalışıyorsunuz ki günde 6 000 hedefi koymuşsunuz kendinize bu kadar yavaş aşılama olur mu günde 20 30 bin aşı yapamıyor musunuz derdiniz ney tüm işi gücü bırakın aşılama yapın boş duran 1 tane bile adam olmasın

Yorum
Yorum - 1 ay Önce

Ne bu 6000 7000 ne istiyorsun aşıyı da mı gelip biz yapalım

Hasan Tahsin
Hasan Tahsin - 1 ay Önce

KKTC'de okuyan Türkiye den gelen diş hekimliği fakültesi öğrencileri aşı olamadan hasta bakıyor bu öğrencilere biran önce aşı yapılmalıdır Türkiye size binlerce aşı verirken siz 100 tane diş hekimliği 4. Sınıf öğrencisi ne aşı yapamazsınız

Ck
Ck - 1 ay Önce

Ha ha 1 hemsire ile o is biraz zor olur

Yorum
Yorum @Ck - 1 ay Önce

Hemşire Meryem mavi bir günde 323 aşı hadi size kolay gelsin

Yorum
Yorum @Ck - 1 ay Önce

Sabire hemşire dersen internetten bulursun siz en iyisimi Sabire hemşireye transfer edin veya türkiyeden 150 tane hemşireye 1 haftalık tatil hediye edin gelsinler 10 günde kktc yi aşılasınlar ardından 1 haftada tatil yapsınlar keyifle böylece onlarda bu pandeminin yorgunluğunu atmış olurlar kazan kazan hesabı

Yorum
Yorum @Ck - 1 ay Önce

Haber izlemiyorsunuz galiba 224 müş 20 dakika daha çalışsaymış 250 olurmuş

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75