banner6

Üstel: Limanda tek otorite artık Hasan Curcioğlu 

banner37

Başbakan Ünal Üstel Gazimağusa’da toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Hükümetin Gazimağusa Limanı konusundaki pozisyonu ele aldığını duyurdu. 

Üstel: Limanda tek otorite artık Hasan Curcioğlu 
banner150

banner150 banner150

Gazimağusa Limanı’nda uzun zamandır olumsuz noktalar olduğunu anlatan Üstel, hem kendisinin, hem Bayındırlık Ulaştırma Bakanı, hem Maliye Bakanı hem de Ekonomi Enerji Bakanı’nın çeşitli defaklar limana gelerek incelemelerde bulunduklarını anımsattı. Üstel, “Bakanlarımız burada neler yapabiliriz, ne gibi önlemler alabiliriz diye çalıştı. Bugün buradaki ilgili arkadaşlarımızı da toplantımıza çağırdık ve değerlendirmede bulunduk. Süratli bir şekilde  Gazimağusa Limanımızın iyileştirilmesi için gerekli önlemleri alacğız”dedi. 

“Limana işi olmayan giremeyecek”
Hasan Curcioğlu’nun eskiden beri Gazimağusa Limanı’nda çalışan bir müdür olduğunu anımsatan Üstel, Hükümetin Curcioğlu’na görev verdiğini duyurdu:  
“Hasan Curcioğlu’na 3 aylık bir vekalet veriyoruz. Bakanlar Kurulu Curcioğlu’nu limandaki tek otorite olarak  tayin etmiştir.”
Gazimağusa Limanı’nın iki kapsının artık  güvenlikler tarafından kontrol edileceğini ve işi olmayanın limana giremeyeceği şekilde bir düzen alınacağını açıklayan Başbakan Üstel, limandaki tır parkının iyileştirmesi için de çalıma yapılması kararı aldıklarını kaydetti. 
Başbakan Üstel alınan tedbirler sayesinde limanın daha işlevsel bir hale geleceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104