Üvey babasıyla tartıştı, öz babasının arabasını yaktı

banner37

Gazimağusa’da üvey babasıyla tartıştıktan sonra, kendisiyle ilgilenmediği gerekçesiyle öz babasının Dörtyol’daki aracını benzin dökerek hasara uğratan 17 yaşındaki T. T. tutuklandı

Üvey babasıyla tartıştı, öz babasının arabasını yaktı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Dörtyol’da, dün sabah 17 yaşındaki bir genç, öfke sonucu, Gazimağusa’da birlikte yaşadığı üvey babası ile tartıştıktan sonra, öz babasına ait lüks araca benzin dökerek ateşe verdi.


Babası M. T. ile eşi B. T. adına kayıtlı, Dörtyol’daki Yasemin Sokak’taki evin betonarme garajında park halindeki NY 609 plakalı Honda Vezel marka aracın kısmen yandığı belirtilirken, polis zanlının suç ortakları olabileceğine dikkat çekti.


Genç zanlı, dün şikayet üzerine, annesi ile birlikte, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Seran Bensen huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

banner134
Suç ortakları olabilir

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Ramadan Deniz yanıtladı.


Tanık polis Ramadan Deniz, zanlının, 1 Şubat 2020’de, saat 01.20’de, Dörtyol’da meydana gelen kasti hasar suçuna methaldar olduğunu söyledi ve meselenin olgularını mahkemeye aktardı.


Ramadan Deniz, zanlının, Gazimağusa’da birlikte yaşadığı üvey babası ile tartıştıktan sonra, öz babası M. T.’nin kendisi ile ilgilenmediği gerekçesiyle, M. T.’nin Dörtyol’daki evinin yanında, kapısı olmayan betonarme garaj içerisinde park halindeki aracı, kasten ve kanunsuz olarak ateşe verdiğini anlattı.


Çocuk zanlının konu aracın arka bagaj kısmına, daha önce aldığı ve yanında getirdiği 5 litrelik şeffaf su bidonu içerisindeki benzini döküp siyah renk çakmak ile yakmak suretiyle hasara uğrattığını anlatan tanık polis, meseleyle ilgili şikayeti gece yarısı aldıklarını ve soruşturmanın çok yeni olduğunu ifade etti.


 Tanık polis, zanlının suç ortağı olması muhtemel kişilerin bulunduğunu belirterek, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Seran Bensen, zanlının ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptıktan sonra, serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75