banner6

Uydu frekansları değişiyor

banner37

Kuzey Kıbrıs’tan Türksat uydusu üzerinden yayın yapan televizyonların uydu frekansları 10 Temmuz Pazartesi gününden itibaren değişiyor.

Uydu frekansları değişiyor
banner90
banner99

Televizyon izleyicilerinin yayınları izleyebilmesi için uydu ayarlarında değişikliğe gitmesi gerekiyor.

Yeni yayın paketi şöyle:

Frekans 12610 MHz; polarizasyon yatay (H); sembol oranı 20830; FEC 3/4; şebeke taraması açık.”

KKTC’den halen BRT 1, BRT 2, Kıbrıs Genç TV, Kıbrıs TV, Kanal T, Ada TV ve Diyalog TV yayınlarını Türksat uydusundan da sürdürüyor.
Kanal Sim ise, geçen yıl Mart ayında son verdiği uydu yayınlarına 10 Temmuz’dan itibaren yeniden başlıyor.

Özkurt: BRT1'den tanıtıcı bilgi yayınlanıyor

TAK muhabirinin sorusu üzerine açıklama yapan BRTK Müdürü Meryem Özkurt, KKTC’nin uydudaki tüm televizyon kanallarının 10 Temmuz’dan itibaren yer değiştireceğini; BRT 1 yayınlarından bu konuda tanıtıcı bilgiler yayımlandığını söyledi.

Yeni model uydu alıcılarının otomatik olarak yeni frekansları bulabileceğini, eksi modellerin ise ayarlanması gerekeceğini anlatan Özkurt, DVBT yayınlarda ise değişiklik olmadığını kaydetti.

Özkurt, özel televizyon kanallarının BRT üzerinden uyduya çıkacağını, Türksat ile özel kanallar arasındaki tüm sözleşmelerin iptal edildiğini ve sadece BRT’nin sözleşme yaptığını ifade etti.

TV’lere devlet katkısının sürdüğünü ve özel kanalların uplink ücretinin BRT üzerinden Türksat’a ödeneceğini anlatan Özkurt, devletin, özel kanalların kesintisiz yaşaması için BRT ile birlikte önemli bir destek verdiğini ifade etti.

Meryem Özkurt, Kıbrıs Türk televizyon yayıncılığında hedefin 4 K yayına geçmek olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104