banner6

Uygulama sevindirdi roaming üzdü

banner37

Mobil telefonların adanın her iki tarafında kullanılabileceği kararına sevinen vatandaş, ödemenin roaming olmasına tepki gösterdi

Uygulama sevindirdi roaming üzdü
banner99

Serap ŞAHİN

Mobil telefonların Kıbrıs’ın her iki tarafında kullanabilecek olmasıyla ilgili alınan karar vatandaşları hem sevindirdi hem de üzdü.

Yapılan uygulamanın geç kalınmış güzel bir gelişme olduğunu düşünen vatandaşlar ücretlendirmeleri pahalı buldu.

Vatandaşlar, telefon hatlarının adanın tümünde kullanılabilecek olmasının özellikle güneyde acil bir durum olduğunda kullanıcıları rahatlatacağına dikkat çekerken, Larnaka Havalimanı’nı kullanan ve onları alacak olanların iletişimsizlikten dolayı yaşadıkları sıkıntının da giderileceğini kaydettiler.

Serhan Kumru:

“Telefonların her iki tarafta da kullanılabilecek olması çok güzel bir durum. Daha önceleri telefon çekmezdi ve acil bir şeye ihtiyacın olsa bu tarafa ulaşamıyordun. Çok faydası olduğunu düşünüyorum. Özellikle Güney kısmından havaalanını kullananlar için iletişim konusunda gelen gidenler sıkıntı yaşıyordu. Ödemeler roaming şeklinde olmasaydı daha iyiydi ama en azından artık iletişim var buna da şükür diyelim.”

Hamide Sayar Haslıel:

“Hatların o tarafta bir şekilde çekmesi gerekiyordu. Güney kısmının dilini herkes bilmiyor. Bilmeyenler için kendini ifade etmek daha zor oluyor. Araban bozulsa veya başına bir şey gelse iletişim kuracak herhangi bir durumun yoktu. Mesela bir kaç saatliğine geçeceksin hat mı alacan mesela gerek yok buna diye düşünüyorum. Şu an bu uygulamanın olması bizim açımızdan daha iyi oldu. Türkiye’yi bile aradığında roaming yazıyor, Türk toprağı olmasına rağmen. Yabancı toprakların roaming olması çok normal diye düşünüyorum. En azından imdat çağrısı yapabilme durumumuz olacak.

Ali Ateş:

banner134

“Güvenlik açısından olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Fakat bunun iki farklı boyutu bulunuyor. bulunduğumuz topraklar Avrupa Birliği toprakları olarak kabul ediliyorsa eğer roaming olması normal değil. İşin diğer boyutu da ticari anlamda olduğunu düşünüyorum. Şirketler bunu farklı bir yöntemle çözebilirlerdi.

Hücan Akıl:

“Uygulamanın başlatılmasının güzel olduğunu düşünüyorum. Bazen orda mağdur durumumda olan insanlar oluyor. Önemli bir şey olması durumunda hatlar çalışacak. Ancak ödeme şeklinin roaming yansıması hiç güzel değil. Çünkü fiyatlar çok pahalı belirlendi.

Fatma Allıhoroz:

“Hatların her iki tarafta da kullanabilecek olması, olması gereken bir şeydi bence. Eğer karşı tarafın farklı bir ülke olduğunu varsayarsak ödemelerin roaming yansıyacak olması normal. Ama iki adımlık gidilecek bir yer diye düşünürsek roaming olmasa daha iyi olurdu. Biz daha önce kaybolduk mesela kimseyi arayamadık. Artık en azından iletişim olabilecek.

Emine Atakol:

“Benim eşim Rum tarafında çalışıyor. Şu an iki tane hat kullanıyor çünkü o tarafta da iletişim halinde olmalıyız. Biz Rum hattını kullanmaya devam edeceğiz çünkü daha ekonomik. Üstelik o tarafta internetini de kullanabiliyoruz. Bir şeyi yapacaklarsa tam yapsınlar bence bu şekilde yarım oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Cafer
Osman Cafer - 2 yıl Önce

Roaming olması Güney ve Kuzeyin iki ayrı devlet olduğunun kabulu demektir. Rumlar bu oyuna nasıl düşmüşler.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88