Uyuşturucu alış-verişine toplam 12 yıl hapislik

banner37

Çatalköy’de geçtiğimiz yıl ele geçirilen 400 gram Hintkeneviriyle ilgili yargılanan üç sanık, 3 ile 5 yıl arasında değişen hapislik cezalarına çarptırıldı

Uyuşturucu alış-verişine  toplam 12 yıl hapislik
banner90
banner99

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından 26 Temmuz 2019 tarihinde Çatalköy’de gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 400 gram Hintkeneviriyle ilgili yargılanan Berkay Numansoy, Doğuhan Erkekoğlu ve Halil Eker’in aleyhindeki dava dün karara bağlandı ve üç sanık 3 ile 5 yıl arasında değişen hapislik cezalarına çarptırıldı.

   Füsun Cemaller’in başkanlığında, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Şevket Gazi’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanıklara toplam 12 yıl hapislik cezası verdi.

   Mahkeme heyetinin oybirliği ile aldığı kararı okuyan Başkan Füsun Cemaller, uyuşturucu suçlarının yaygınlığına vurgu yaparak, bu tür suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

   Cemaller, sanık Doğuhan Erekoğlu’nu ‘Kanunsuz uyuşturucu alma, verme ve tasarrufu’ suçundan suçlu bulunup 5 yıl, Berkay Numansoy’u ‘Kanunsuz uyuşturucu alma ve tasarrufu’ suçundan 3 yıl ve Halil Eker’in de ‘Kanunsuz uyuşturucu alma, verme ve tasarrufu’ suçundan 4 yıl hapse mahkum edildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75