banner6

Uyuşturucu alışverişi mercek altında

banner37

Ortaköy’de ele geçirilen 150 gram kokain ve 340 gram Hintkeneviriyle ilgili soruşturmaları süren Y.A. ve E.T.’nin aleyhine 5 gün daha tutukluluk emri alındı

Uyuşturucu alışverişi mercek altında
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Ortaköy’de gerçekleştirdiği operasyonda ele geçirilen 340 gram Hintkeneviri ve 150 gram kokain ile ilgili tutuklanan Y.A. ve E.T. isimli iki zanlının tutukluluk süreleri devam eden soruşturma çerçevesinde 5 gün daha uzatıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, 01.03.2023 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne Ortaköy’de bir toprak alanda şüpheli maddelerin bulunduğunun bilgisinin alındığını kaydetti.

   Cemal Ramiz, söz konusu alanda yapılan kontrolde 9 ayrı poşette 250 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 2 adet siyah renk sırt çantasının emare alındığına vurgu yaptı.          

   Ramiz, bölgede kayaların altına gizlenmiş sırt çantasının içinde ise 12 ayrı paket halinde yaklaşık 150 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üç paket halinde yaklaşık 80 gram ağırlığında Hintkenevirinin emare alındığına dikkat çekti.

   Uyuşturucuların bulunduğu yerde pusu görevine başlandığını ve konu maddeleri almaya aracıyla gelen zanlı Y.A.’nın makul güç kullanılarak tutuklandığını belirten Ramiz, aracında yapılan aramada torpido bölümünde 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunduğunu söyledi.  

   Ramiz, araçta ayrıca bir adet siyah renk sırt çantasının ve uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Ramiz, aynı gün meseleye bağlantısı olduğu tespit edilen Lefkoşa’da sakin zanlı 2 E.T.’nin tespit edildiğini ve tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 7 adet hap ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 7 bin 545 TL 950 Euro’nun emare alındığına vurgu yaptı. 

   Ramiz, ayrıca kamera görüntülerinden 56 gram uyuşturucu alışverişi daha belirlediklerini ve soruşturduğunu anlattı.

   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Ramiz, zanlıların aleyhinde 5 gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104