Uyuşturucu alışverişi yapmışlar

banner37

Lefkoşa’da tasarruflarında  toplamda 51 gram Hintkeneviri bulunan M.E.O., N.E.O. ve M.O.N., isimli 3 kişi tutuklandı

Uyuşturucu alışverişi yapmışlar
banner90
banner8

“BİRİ İTİRAFTA BULUNDU”… Üç zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, aynı evde kalan M.E.O. ve N.E.O.’nun tasarrufunda 41 gram Hintkeneviri bulunduğunu, M.O.N.’nin tasarrufunda ise 26 paket halinde toplam 10 gram Hintkeneviri bulunduğunu belirtti. Polis, zanlı M.O.N.’nin söz konusu maddeleri zanlı M.E.O.’dan 500 Euro karşılığında satın aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar üzerine düzenlenen operasyonda tasarruflarında toplamda 51 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunan zanlılar M.E.O., N.E.O. ve M.O.N., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tutukluluk emri alındı.


Polis, M.E.O. ile N.E.O.’nun aynı ikametgahta kaldığını ve söz konusu ikametgahta toplamda 41 gram ağırlığında; M.O.N.’nin tasarrufunda ise 26 paket şeklinde satışa hazır halde 10 gram ağırlığında uyuşturucu madde tespit edildiğini belirterek, zanlı M.O.N.’nin söz konusu maddeleri zanlı M.E.O.’dan 500 Euro karşılığında satın aldığı itirafında bulunduğunu vurguladı.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, zanlılar M.E.O., N.E.O. ve M.O.N’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, tasarruf etme ve verme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Ramiz, 29 Nisan 2021 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne, zanlı M.E.O.’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi geldiğini belirterek, gelen bilgi üzerine yapılan araştırmalarda zanlının Lefkoşa’da iki ayrı bölgede ikametgahının bulunduğunun ve zanlı N.E.O.’nun da aynı ikametgahta kaldığının belirlendiğini kaydetti.


Bir polis ekibinin aynı gün ve 12.00-13.15 saatleri arasında zanlının Kermiya’daki ikametgahında mahkeme emriyle arama yaptığını dile getiren Ramiz, arama sonucunda zanlıların tasarruflarında yaklaşık 40 gram ağılığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık bir gram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen hassas terazinin bulunarak emare alındığını, diğer ikametgahında ise kanunsuz bir bulguya rastlanmadığını ifade etti.


Ramiz, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı N.E.O.’nun söz konusu maddeleri zanlı M.E.O.’dan aldığının ve zanlı M.E.O.’nun diğer zanlı M.O.N.’ye de uyuşturucu madde sattığının öğrenildiğini vurgulayarak, zanlı M.O.N.’nin de Gönyeli’deki evinde arama yapıldığına işaret etti.


M.O.N.’nin ikametgahında yapılan aramada 26 paket şeklinde, satışa hazır halde toplamda 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edildiğine dikkat çeken Ramiz, zanlının söz konusu maddeleri 500 Euro karşılığında zanlı M.E.O.’dan aldığını itiraf ettiğini bildirdi.


Ramiz, maddeleri satın alan zanlılar N.E.O. ile M.O.N.’nin gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini dile getirerek, zanlı M.E.O.’nun ise herhangi bir ifade vermediğini açıkladı.


Soruşturmanın yeni başladığına, alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğuna ve maddelerin Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderilmesi gerektiğine dikkat çeken Ramiz, serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75