banner6

“Uyuşturucu alışverişi yaptıklarını itiraf ettiler”

banner37

Gazimağusa’da tasarruflarında yaklaşık 140 gram Hintkeneviri ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan yüklü miktarda para bulunan T.M. ile Z.B.’nin tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.

“Uyuşturucu alışverişi yaptıklarını itiraf ettiler”
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da 30 Aralık tarihinde gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında yaklaşık 140 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu satışından elde edinildiği düşünülen nakit para bulunan T.M. ile Z.B.’nin ‘uyuşturucu alışverişi yaptıklarını’ itiraf ettikleri belirtildi. Her iki zanlı da dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 7 gün uzatıldı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Nuray Nejdet’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, Savcı Fırat Kızıltunçlar, polis memuru Erkan Çelik’i tanık olarak dinletti.

   Tanık polis Erkan Çelik, 30 Aralık 2022’de aldığı ihbar doğrultusunda, zanlı T.M.’yi “Uyuşturucu madde alma ve tasarrufu”, Z.B.’yi ise “Uyuşturucu madde verme ve tasarrufu” suçundan tutukladığını anlattı.

   Erkan Çelik, T.M.’nin evinde yaptığı aramada, TV ünitesi çekmecesinde ayrı ayrı 8 foil kağıt parçası içerisinde 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan öğütücü, elbise dolabında 50, masa üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan hassas terazi bulup emare zapt ettiğini belirtti.

   Çelik, zanlı Z.B.’nin kalmakta olduğu ikametgahta yaptığı aramada ise ayrı ayrı foil kağıdı içerisinde 55 gram, foil parçasına sarılı 3 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edinildiği inanılan  6 bin TL’yi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Zanlılara ait cep telefonlarını Data İnceleme Şubesi’ne gönderdiğini kaydeden tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirtti ve çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini açıkladı.

   Tanık polis, tahkikatının selameti için mahkemeden zanlılar aleyhine 8’er günlük tutukluluk emri talep etti.

   Savcı, talebi 7 günle sınırlandırdı.

   Huzurundaki talebi uygun bulan mahkeme, zanlıların 7’şer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104