banner6

Uyuşturucu alma ve tasarrufundan yargılanacak

banner37

Gazimağusa’daki bir evde ele geçirilen 46 gram 90 miligram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle ilgili F.D., ileride yargılanmak üzere 9 bin TL’lik teminata bağlandı

Uyuşturucu alma ve tasarrufundan yargılanacak
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’da düzenlenen operasyonda ele geçirilen 46 gram 90 miligram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklanan F.D. aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.
F.D. “uyuşturucu madde alma” ve “uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından, ileride yargılanmak üzere, 9 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.
Dünkü teminat durulmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlının, uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan methaldar olduğunu belirterek, soruşturmasını tamamladığını belirtti ve mahkemeden uygun teminat talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihe değin 9 bin TL nakdi teminata bağladı.
Yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men edip, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı bir kefilin de 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
Yargıç, ayrıca zanlının, haftanın 1 günü, en yakın polis karakoluna giderek, isbat-ı vücut etmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104