Uyuşturucu bulundurmaktan yargılanacaklar

banner37

Gazimağusa’da ikametgahlarında uyuşturucu madde bulunan A.A.B. ve O.O.O., 10’ar bin TL’lik nakdi teminatla serbest bırakıldı

Uyuşturucu bulundurmaktan yargılanacaklar
banner8

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da ikametgahlarında uyuşturucu maddeyle yakalanan Nijerya uyruklu A.A.B. ve O.O.O., ileride yargılanmak üzere teminata 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikatını yürüten Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Hüseyin Özdesoy, aldıkları bir ihbar ışığında, zanlıları, kaldıkları apartman dairesinde tespit ettiğini ve her iki zanlı huzurunda mahkeme emri gereği arama yaptığını belirtti.


banner134
Yaptığı aramada, oturma odasındaki TV ünitesi üzerindeki cam kavanozda ve yatak odasındaki komodin çekmecesinde toplam 4 gram 112 miligram, orta sehpa üzerinde hassas terazi, öğütücü ve içerisinde 740 miligram uyuşturucu madde olan tütünle karışık 1 adet sarma sigarayı bulup emare zapt ettiğini kaydetti.


Tanık polis suçüstü tutukladığı her iki zanlının, gönüllü ifade vererek tasarruflarından maddeyi içmek için bir şahıstan satın aldıklarını itiraf ettiğini belirtti.


Özdesoy, her iki zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirterek, mahkemeden yazılı dava tebliğ ettiği zanlıları uygun bir teminata bağlamasını talep etti.


Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği her iki zanlıyı 10’ar bin TL nakdi teminata bağladı.


Kıdemli yargıç, ayrıca zanlıların haftanın 1’er günü, en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75