banner6

Uyuşturucu çantasını yol kenarına attı

banner37

Uyuşturucu çantasını  yol kenarına attı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda seyrederken, polisin kendisini takip ettiğini fark eden Y.S. isimli zanlının içerisinde 56 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan çantayı Ulukışla kavşağı yakınlarında aracından atarak kaçmaya çalıştığı, ancak tutuklanmaktan kurtulamadığı bildirildi.

   Y.S.’yi dün mahkemeye çıkararak aleyhine 3 gün tutukluluk emri alan polis, zanlının polise direndiğini ve makul güç kullanılarak etkisiz hale getirildiğini söyledi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Hasan Selvili, 13 Haziran’da saat 20.00 sıralarında, devriye dolaşan bir polis ekibi tarafından şüphelendiği Y.S.’nin kullanımındaki KB 629 plakalı aracın takibe alındığını, durumu fark eden zanlının Ulukışla kavşağı yakınlarında aracından yol kenarına krem ve yeşil renkteki bir bez çantayı attığının görüldüğünü belirterek, çantada yapılan  kontrolde içerisinde 56 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiklerini ifade etti.

   Selvili, zanlıyı polislere direnmesi üzerine makul güç kullanarak tutuklandıklarını anlattı ve konu maddelerin nereden temin edildiğini araştıracağını mahkemeye aktardı.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirterek, mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Tanık polis, ayrıca parmak izi sonucunun tahkikatına yön vereceğini ifade ettikten sonra, meseleyi aydınlatmak üzere yapacağı icraatlardan kısaca bahsetti ve zanlının serbest kalması halinde tahkikatına kötü yönde etki edeceğinden söz etti.

   Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren Yargıç Serden, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104