Uyuşturucu çetesinin elebaşları aranıyor

banner37

Lefkoşa’da, narkotik polisinin düzenlediği operasyonda, yüklü miktarda ‘kokain’, ‘bonzai’ ve ‘hintkeneviri’ ele geçirilmesiyle ilgili tutuklanan üçüncü zanlı Mehmet Alkış ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucu çetesinin  elebaşları aranıyor
banner99

3 İSİM DAHA TESPİT EDİLDİ… Lefkoşa Ortaköy’de, bir ağacın altına bırakılan 2 kiloyu aşkın, üç ayrı türde uyuşturucu maddeyi almaya giden 21 yaşındaki Sheriff Mukhtar Kadı’nın ardından suçla bağı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Alkış, dün sabah ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Narkotik polisi, kimliği tespit edilen üç kişinin daha arandığına vurgu yaptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Ortaköy bölgesinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen operasyonda, ele geçirilen yüklü miktardaki uyuşturucuyla ilgili tutukladığı 3 kişinin yanı sıra, kimliğini tespit ettiği 3 kişiyi yakalamak için soruşturmayı derinleştirdi.

   Operasyonda, bir ağacın altına, çanta içinde 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, yaklaşık 2 kilo ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi alırken yakalanan zanlı Sheriff Mukhtar Kadı ile suçla bağları olduğu gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Alkış, dün sabah, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

   Alkış’ın aleyhinde 4 gün tutukluluk emri alındı. Alkış, Kadı ve Dilim, önümüzdeki Salı günü yeniden mahkemeye çıkarılacak.

banner134
   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan üç zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzurunda idi.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Sevinç, narkotiğe gelen bir ihbarda, Lefkoşa Ortaköy’de bir bölgede, ağaçların altına şüpheli FE 848 plakalı BMW X5 model araçla gelen ve aranan bir şahsın, bir çanta sakladığının bildirildiğini söyledi.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, olay yerine giden polis ekiplerinin söz konusu çantanın bulunduğu konuma yakın pusu kurduğunu ve zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın, 11 Eylül 2020 tarihinde, saat 22.45’te, KT 656 plakalı araç içerisinde yolcu olarak gelip, çantayı gizlendiği yerden aldığı sırada suçüstü tutuklandığına vurgu yaptı.

   Sevinç, çanta içerisinde yapılan aramada yaklaşık 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, yaklaşık 2 kilo ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında ‘sentetik cannabinoid’ türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğuna dikkat çekti.

   Sevinç, zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın yakalandığını gören KT 656 plakalı araç sürücüsünün araçla kaçtığını anlattı.

   Sevinç, farklı bölgelerden temin edilen kamera görüntülerinde, zanlı Mehmet Alkış’ın olay gecesi uyuşturucu maddeyi bırakan FE 848 plakalı BMW X5 model aracın içinde olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Sevinç, zanlı Sinan Dilim’in olay gecesi uyuşturucu maddeyi olay mahalline bırakan FE 848 plakalı araç sürücüsünü, aracıyla Girne’de Boğaz mevkiine bıraktığını sözlü olarak beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

   Sevinç, zanlı Mehmet Alkış’ın 14 Eylül’de tutuklandığını, cep telefonu dökümlerinin incelenmeye devam edildiğini ve aranan şahısların yanı sıra operasyonun gerçekleştiği gece bilinmeyen bir numarayla yaptığı telefon görüşmelerinin mercek altına alındığına vurgu yaptı. 

   Polis memuru Mehmet Sevinç, üç kişinin arandığını ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek,

yeni tutuklanan zanlı Mehmet Alkış’ın 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Alkış’ın avukatı Deniz Kızılokgil, zanlının aleyhine istenen 4 günlük tutukluluk talebine itiraz etmedi ve tahkikat memuruna sorular yöneltti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve üç kişinin arandığına vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Mehmet Alkış’ın 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75