Uyuşturucu elden ele dolaşmış

banner37

Narkotik Polisinin Hamitköy’de durdurduğu kiralık araçta toplam 81 gram Hintkeneviri bulundu, araçtaki 6 kişi tutuklandı, bir kişinin de arandığı açıklandı

Uyuşturucu elden ele dolaşmış
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da önceki gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 81 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu, isimlerinin baş harfleri D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., D.Z.M. ve K.C.H., olan 6 kişi tutuklandı.


Zanlıları dün mahkemeye çıkararak haklarında soruşturma amaçlı olarak 3’er gün tutukluluk emri alan polis, meseleyle ilgili bir kişinin daha arandığını açıkladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı zanlılar D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., D.Z.M., ve K.C.H.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf etme" Suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Sakallı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 8 Temmuz 2021 tarihinde, saat 18.45 raddelerinde gerçekleştirilen operasyonda zanlılar D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., ve D.Z.M.’nin Hamitköy’de ZLZ 486 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini belirterek, zanlıların üzerinde yapılan aramada D.T. M.’nin tasarrufunda yaklaşık 35 gram, T.I.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 15 gram, K.C.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 12 gram, araç içerisinde ise 7 gram ağırlığında, satışa hazır halde Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu kaydetti.


D.T.M.’nin ikametgahında da mahkeme emriyle arama yapıldığını dile getiren Sakallı, evde de 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ifade etti.


banner134
Sakallı, yürütülen soruşturma kapsamında T.I.M., ve K.C.M., isimli zanlıların söz konusu maddeleri zanlı D.T.M.’den aldığını, D.T.M.’nin de bu maddeleri zanlı K.C.H.’den aldığını itiraf eden gönüllü ifade verdiğine işaret ederek, K.C.H.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğuna ve bu zanlının da tutuklandığını belirtti.


K.C.H.’nin de söz konusu maddeleri hâlâ aranmakta olan bir zanlıdan 20 bin TL karşılığında aldığının öğrenildiğini belirten Sakallı, L.N.H., ile D.Z.M.’nin ise üzerlerinde bir bulguya rastlanmadığını ancak aynı araçta bulunmalarından dolayı tutuklandıklarını kaydetti.


Sakallı, D.T.M., T.I.M., K.C.M., ve K.C.H.’nin gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini dile getirerek, soruşturmanın yeni başladığını, zanlıların verdiği ifadelerin teyit ve tekzip edileceğini, emare alınan maddelerin ve maddelerin korunduğu naylon poşetlerin incelemeye yollanacağını ve aranmakta olan bir kişinin söz konusu olduğunu ifade etti.


Serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki edebilecekleri üzerinde duran Sakallı, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75