banner6

Uyuşturucu elden ele dolaştı

banner37

Uyuşturucu elden ele dolaştı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa ve Gönyeli’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 200 gram metamfetamin ve 10 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerle yakalanan 2’si sarıcı 5 yabancı uyruklu genç tutuklandı.
   “Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlarından tutuklanan A.J. (E-26), A.H.R. (E-23), H.G.B. (E-21), M.M. (E-23) ve M.A.M. (E-22) dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 2’şer gün tutukluluk emri alındı.
   Polis, uyuşturucu maddeyi A.J.’ye H.G.B.’nin, H.G.B.’ye ise M.A.M.’nin verdiğini mahkemeye aktardı.

 

Tahkikat yeni, ifadeler alınacak
 

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Nurettin Erginer, yabancı uyruklu zanlıların 29 Mart tarihinde, saat 13.00 sıralarında, Gazimağusa’da narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından tutuklandıklarını belirtti.
   Nurettin Enginer, aldığı bilgi ışığında, Sakarya Bölgesi’nde A.J. (E-26) ve A.H.R.’yi (E-23), kullanımlarında bulunan araçtan indikleri sırada alıkoyduklarını ve üzerlerinde ve araçlarında arama yaptıklarını anlattı.
   Enginer, yaptığı aramada A.H.R.’nin giydiği ceketin sol cebinde 15, aracın bagaj kısmındaki sırt çantasında bulunan naylon poşette 135 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile aracın sol yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulup emare zapt ettiklerini söyledi.
   Enginer, zanlılardan yaptığı ileri soruşturmada, konu maddeleri aynı gün H.G.B.’den (E-21) aldığını öğrendiğini ve bunun üzerine H.G.B. ve M.M.’nin (E-23) bulunduğu ikametgaha baskın düzenlediğini anlattı.
   Enginer, konu ikametgahta H.G.B.’nin yatak odasında yerde iki ayrı şeffaf naylonlar içerisinde toplam 50 gram ağırlığında metamfetamin ve üzerinde kalıntı olan bir adet hassas terazi ve uyuşturucuların muhafazasında kullanıldığına inanılan 3 adet şeffaf naylon bulunduğunu kaydetti.
   Tanık polis, zanlı H.G.B.’nin A.J.’ye, H.G.B.’nin konu maddeleri bir gün önce M.A.M.’den (E-22) aldığının tespit edildiğini ve adı edileni Gönyeli’de cebinde 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakaladıklarını aktardı.
   Polis, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzleri Şubesi’ne göndereceğini belirtti ve mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110