banner6

Uyuşturucu etkisinde kendini bıçakladı

banner37

Uyuşturucu etkisinde  kendini bıçakladı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lekoşa’da dün sabahın erken saatlerinde sokak ortasında kan revan içinde bağırıp çağırırken yakalanan 22 yaşındaki M.C.E. isimli gencin, içtiği uyuşturucu hapın etkisi altında, halk arasında ‘faça atmak’ tabiriyle bilinen  eylemi gerçekleştirdiği ve kesici bir aletle kendi kendini yaraladığı belirlendi. Polise yaptığı beyanında da “hap içtim” dediği belirtilen M.C.E.’nin ayrıca 63 gündür de ülkede kaçak olarak kaldığı tespit edildi.

   M.C.E. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 3 gün tutukluluk emri alınırken, zanlının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

   “Rahatsızlık” ve “İkamet izinsiz ikamet etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Cemal Enginsoylu’yu dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Enginsoylu, 25.05.2022 tarihinde saat 04.25’te Lefkoşa’da umumi bir yer olan Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde Lefkoşa’da sakin M.C.E.’nin elleri, ayakları ve başından kan akar vaziyette makul mazereti olmaksızın yüksek sesle anlaşılmayacak şekilde bağırıp çağırıp rahatsızlık yaptığı esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

   Polis memuru Cemal Enginsoylu, zanlının vücudunda kesiler atılmış halde belirlendiğini ve kendi kendisine zarar verdiğini beyan ettiğini kaydetti.

   Zanlıyla ilgili yapılan muhaceret kontrolünde 12.03.2022 tarihinden itibaren KKTC’de 63 gün ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini belirten Enginsoylu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti. 

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104