banner6

Uyuşturucu, gençler arasında yaygınlaştı

banner37

Ekim ayında az miktarda Hintkeneviri ve 6 adet hapla yakalanan 22 yaşındaki genci 3 ay hapis cezasına çarptıran Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi önemli bir noktaya da dikkat çekti:

Uyuşturucu, gençler arasında yaygınlaştı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 17 Ekim’de, Gazimağusa’da 868 miligram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi ismini bilmediği bir şahıstan satın alıp tasarruf eden 22 yaşındaki A. S. M. H.’yi yargılayarak, 3 ay hapse mahkum etti.


Mahkeme ayrıca, ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edil sanığın tasarrufunda İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olan 6 adet de hap bulunduğuna dikkat çekti.


Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı karar, heyet başkanı tarafından açıklandı.


Davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirten Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatma Şenol, konu suçların gençler arasındaki yaygınlığına vurgu yaptı.


Heyet başkanı, sanığın, avukatı aracılığıyla mahkemeden özür dileyip pişmanlığını dile getirdiğini, konu maddeyi kullanım maksatlı tasarruf edip, maddi imkansızlık sonucu öğrenci kaydını yenilemeyip, ülkede izinsiz ikamet ettiğini belirttiğini hatırlattı.


Fatma Şenol, ülkemizde yasal statüsü bulunmayan sanığı aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum etti ve tüm hususları dikkate aldıktan sonra, sanığa, verilecek en uygun cezanın 3 ay hapislik olduğuna karar verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104