Uyuşturucu içerken suçüstü yakalandı

banner37

Gazimağusa’da  88 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan 29 yaşındaki A.A. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Uyuşturucu içerken suçüstü yakalandı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da 29 yaşındaki A.A., evinde, 88 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan A.A., aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, talebi aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, alınan bir ihbar ışığında, 25 Haziran’da Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından A.A.’nın kalmakta olduğu ikametgahta, arama yaptıklarını söyledi.

Mustafa Kavaz, zanlıyı yatak odasında, elinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigarayla suçüstü tespit ettiklerini anlattı.

banner134
Kavaz, evde yaptıkları aramada, evin salon ve tuvaletinde, yaklaşık 88 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içersinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigarayı bulunarak emare zapt ettiklerini kaydetti.

Tanık polis, gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlının, konu maddeleri aldığı şahsın eşkalini polise bildirdiğini anlattı.

Her yerde satıcıyı aradıklarını anlatan tanık polis, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı ve Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini ifade etti ve buradan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini kaydetti.

Zanlı aleyhinde yeni başlattığı soruşturmasını henüz tamamlanmadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin nöbetçi Yargıcı Tutku Candaş, zanlının, tahkikatın selameti için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75