Uyuşturucu işi cezaeviyle son buldu

banner37

Lefkoşa’da tasarruflarında toplamda 51 gram Hintkeneviri bulunan M.E.O., N.E.O., ve M.O.N. isimli 3 kişi yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Uyuşturucu işi cezaeviyle son buldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar üzerine düzenlenen operasyonda, tasarruflarında toplamda 51 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunan zanlılar M.E.O., N.E.O., ve M.O.N., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, zanlıların “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, tasarruf ve verme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ramiz, 29 Nisan 2021 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne, zanlı M.E.O.’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi geldiğini belirtti. Ramiz, gelen bilgi üzerine yapılan araştırmalarda, zanlının, Lefkoşa’da iki ayrı bölgede ikametgahının bulunduğunun ve zanlı N.E.O.’nun da aynı ikametgahta kaldığının belirlendiğini kaydetti.

Bir polis ekibinin aynı gün ve 12.00-13.15 saatleri arasında, zanlının Kermiya’daki ikametgahında mahkeme emriyle arama yaptığını dile getiren Ramiz, arama sonucunda zanlıların tasarruflarında yaklaşık 41 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 216 miligram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olan hassas terazinin bulunarak emare alındığını, diğer ikametgahında ise kanunsuz bir bulguya rastlanmadığını ifade etti.

banner134
Ramiz, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı N.E.O.’nun söz konusu maddeleri zanlı M.E.O.’dan aldığının ve zanlı M.E.O.’nun diğer zanlı M.O.N.’ye de uyuşturucu madde sattığının öğrenildiğini vurgulayarak, zanlı M.O.N.’nin de Gönyeli’deki evinde arama yapıldığına işaret etti.

M.O.N.’nin ikametgahında yapılan aramada 26 paket şeklinde, satışa hazır halde toplamda 8 gram 705 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin tespit edildiğine dikkat çeken Ramiz, zanlının söz konusu maddeleri 500 Euro karşılığında zanlı M.E.O.’dan aldığını itiraf ettiğini bildirdi.

Polis memuru Cemal Ramiz, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını belirterek, ülkemizde yasal statüleri bulunmayan zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75