banner6

Uyuşturucu ithal edip sattı, 3 yıl hapse mahkum oldu

banner37

Güney Kıbrıs’tan yasal olmayan yolla kokain ve Hintkeneviri ithal edip, tespit edilemeyen kişilere sattığı belirlenen Orçun Gülseven, suçlu bulundu

Uyuşturucu ithal edip sattı, 3 yıl hapse mahkum oldu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’tan yasal olmayan yolla kokain ve Hintkeneviri ithal edip, tespit edilemeyen kişilere sattığı belirlenen Orçun Gülseven, üç yıl hapis cezası aldı.

Gülseven’in tasarrufunda yarım gram kokain, 54 gram da hintkeneviri bulunmuştu. 

Lefkoşa Ağır Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve kokain) ithal, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Yargıç Umut İnan, Hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu maddeyi ithal, tasarruf ve verme suçunun uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaparak, sanığın ciddi ve yaygın bir suçla methaldar olduğunu kaydetti.

Uyuşturucu suçunun özellikle gençler arasında yaygın olduğunu vurgulayan İnan, bu tür suçları işleyenlere ve işleme eğilimi içinde olan kişilere karşı, kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirtti.

İnan, sanığın kokain ve Hintkeneviri ithal edip, tespit edilemeyen kişilere satmasını aleyhlerine değerlendirdiklerini belirtti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, oybirliği ile üç yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88