Uyuşturucu ithaline ağır ceza

banner37

Güney Kıbrıs’tan 134 gram Hintkeneviri ve 29 gram kokain türü uyuşturucu madde alan ve dönüşte yakalanan Sadettin Doğukan Gülbudak 2 yıl, VladislavNikolaev ise 22 ay hapis cezası aldı

Uyuşturucu ithaline ağır ceza
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’tan 134 gram Hintkeneviri ve 29 gram kokain türü uyuşturucu madde alan ve dönüşte askeri yasak bölge içinde pusu kuran Narkotik ekibine yakalanan Sadettin Doğukan Gülbudak iki yıl, Vladislav Nikolaev ise 22 ay hapis cezası aldı.

Sadettin Doğukan Gülbudak ve VladislavNıkolaev’in“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri ve Kokain İthal ve Tasarrufu ve Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etme” suçlarıyla itham edildi ve tüm suçları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin, Ergin Atıcı ve sanıkların avukatları Kıvanç Manyera ile Tekin Söylemez hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanıklar aleyhine getirilen davalardan kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

İnan, Güney Kıbrıs’tan 134 gram Hintkeneviri ve 29 gram kokain türü uyuşturucu madde ithal eden sanıkların maddi menfaat elde etme niyetlerinin açık olduğuna vurgu yaptı.

Uyuşturucu suçlarına uzun süreli hapis cezası öngörüldüğüne ve bu suçların ciddiyetine vurgu yapan İnan, bu suçun toplumda huzursuzluk ve tedirginliğe neden olduğuna işaret etti.

İnan, uyuşturucu suçlarının hızlı bir şekilde yayıldığına dikkat çekip, kamu yararı gereği bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

banner134
Sanıkların suçlamaları reddeden B.A.’dan 2 bin 500 Euro alıp, uyuşturucuyu ithal ettiklerine değinen İnan, sanıkların uyuşturucu ticaretinde finansı sağlayan ve organize eden kişi konumunda olmadıklarını kaydetti.

Yargıç Umut İnan, sanıkların iki farklı türde ve azımsanmayacak miktarda uyuşturucu ithal ettiğine dikkat çekti.

İnan, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, oybirliği ile sanık Sadettin Doğukan Gülbudak’a iki yıl, Vladislav Nikolaev’a ise 22 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75