banner6

Uyuşturucu kuryesi cezaevine gönderildi

banner37

Narkotik polisinin gerçekleştirdiği “Bariyer” isimli operasyonda Güney Kıbrıs’tan Kuzey’e uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanan A.P. isimli Kıbrıslı Rum gencin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Uyuşturucu kuryesi cezaevine gönderildi
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bariyer” isimli operasyonda Güney Kıbrıs’tan Kuzey’e uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanan ve tasarrufunda 26 gram Hintkeneviri bulunan A.P. isimli genç yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan A.P., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Toz, 16.12.2021 tarihinde saat 21.35’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibinin Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapan GKRY’de sakin zanlının tavır ve hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine, konu şahsın üzerinde ve eşyalarında arama yapıldığını kaydetti.


Polis memuru Toz, zanlının omzunda asılı vaziyette bulunan siyah renk sırt çantası içerisinde dıştan kahverengi renk koli bandına sarılı şeffaf renk poşet içerisinde 26 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunduğunu ve zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Toz, zanlının gönüllü ifade verip, söz konusu uyuşturucuyu bir Rum’dan alıp, onun yönlendireceği bir yere bırakıp, karşılığında 50 Euro alacağını itiraf ettiğine vurgu yaptı.

Meselenin tahkikatının tamamlandığını ve zanlının yargılanmaktan kaçabileceğini belirten Toz, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110