Uyuşturucu meselesinde zanlı sayısı 7’ye çıktı

banner37

Lefkoşa’da 8 Temmuz günü 6 zanlının tasarrufunda bulunan 81 gram uyuşturucuyu temin eden S.B., isimli zanlı da tutuklandı

Uyuşturucu meselesinde zanlı sayısı 7’ye çıktı
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 8 Temmuz günü D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., D.Z.M. ve L.N.H. isimli zanlıların tasarruflarında yaklaşık 81 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunması sonucu başlatılan soruşturma kapsamında K.C.H.’ye maddeyi temin ettiği tespit edilen S.B., isimli zanlı da yakalandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı S.B.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kurtbir, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 8 Temmuz 2021 tarihinde, saat 18.45 raddelerinde gerçekleştirilen operasyonda zanlılar D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., ve D.Z.M.’nin Hamitköy’de ZLZ 486 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini belirterek, zanlıların üzerinde yapılan aramada D.T. M.’nin tasarrufunda yaklaşık 35 gram, T.I.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 15 gram, K.C.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 12 gram, araç içerisinde ise 7 gram ağırlığında, satışa hazır halde Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu kaydetti.

D.T.M.’nin ikametgahında da mahkeme emriyle arama yapıldığını dile getiren Kurtbir, evde de 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ifade etti.

banner134
Kurtbir, yürütülen soruşturma kapsamında T.I.M., ve K.C.M., isimli zanlıların söz konusu maddeleri zanlı D.T.M.’den aldığını, D.T.M.’nin de bu maddeleri zanlı K.C.H.’den aldığını itiraf eden gönüllü ifade verdiğine işaret ederek, K.C.H.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğuna ve bu zanlının da tutuklandığını belirtti.

Kurtbir, L.N.H., ile D.Z.M., isimli zanlıların ise üzerlerinde bir bulguya rastlanmadığını, ancak aynı araçta bulunmalarından dolayı tutuklandıklarını söyledi.

K.C.H.’nin de söz konusu maddeleri S.B. isimli zanlıdan aldığının tespit edilmesi üzerine söz konusu zanlının ikametgahına gidildiğini dile getiren Kurtbir, zanlının evinin önünde elinde uyuşturucu maddeyle karıştırıldığı düşünülen sigarayı atmaya çalıştığı sırada suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Kurtbir, soruşturmanın devam ettiğine işaret ederek, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75