Uyuşturucu satıcısı aranıyor

banner37

Evinde uyuşturucu bulunan G.O.E., tutuklandı

Uyuşturucu satıcısı aranıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Ortaköy’de bir evde yaptığı arama sonucu zanlı G.O.E’nin tasarrufunda 20 gram Hintkeneviri bulundu.
“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

banner134

Kurtbir, 27.07.2021 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide zanlı G.O. E.’nin ikametgahında uyuşturucu olduğu bilgisinin alındığını ve aynı gün narkotik ekibi tarafından zanlının huzurunda mahkeme emriyle 11.10-11.40 saatleri arasında yapılan aramada valizi içinde siyah bant ile kağıda sarılı yaklaşık 20 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını belirtti.
Kurtbir, meseleyle ilgili zanlının gönüllü ifadesinde 18.07.2021 tarihinde 500 TL karşılığında aranan bir şahıstan tespit edilemeyen miktarda uyuşturucu alıp tükettiğini ve yine aynı şahıstan olay günü 500 ABD Doları karşılığında 20 gram Hintkenevirini aldığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
Kurtbir, zanlının serbest kalması halinde aranan şahsa müdahale etme durumu olduğunu ifade ederek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88