banner6

Uyuşturucu satıcısı cezaevine gönderildi

banner37

Uyuşturucu satıcısı  cezaevine gönderildi
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Hedef” isimli operasyonda toplam 177 gram uyuşturucu ile yakalanan 33 yaşındaki Afrika kökenli U.B.E. dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.  

   İkamet ettiği apartmanda rahatsızlık verdiği için komşularının şikayeti üzerine gidilen zanlı U.B.E.’nin kaldığı dairenin yatak odasında 170 gram, penceresinin altında 1 gram, yakalandığında üzerinde 1 gram, kaçtıktan sonra saklandığı Hamitköy’deki evde de 5 gram olmak üzere toplamda 177 gram Hintkeneviri bulunmuştu.

   U.B.E.’nin tasarrufunda ayrıca uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 95TL, 220 ABD Doları ve 10 Euro bulunarak emare olarak alınmıştı.    

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan U.B.E., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, zanlı U.B.E.’nin 20 Mart’ta saat 15.15’te Lefkoşa’da Adli Şube’ye gelen şikayette zanlının ikamet ettiği apartman dairesinde rahatsızlık yapıldığına yönelik şikayet alındığını, Adli Şube ekibinin zanlının ikamet ettiği apartman dairesine gittiğini ancak zanlının kaldığı odanın yatak odasının penceresinden ikametgahın alt katına atlayıp, kaçtığını anlattı.

   Ramiz, zanlının kaldığı odada komodin çekmecesinde foil kağıtlarının tespit edilmesi üzerine Narkotik ekibinin bilgilendirildiğini kaydetti.

“Valizinden de uyuşturucu çıktı”

   Cemal Ramiz, narkotik ekibinin zanlının yatak odasında yaptığı aramada, 14 paket halinde yaklaşık 9 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 10 adet foil kağıdı parçası, zanlıya ait bavul içinde koli bandona sarılı 160 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile zanlıya ait kimlik ile öğrenci belgelerinin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Ramiz, apartmanın altında foil kağıdına sarılı bir gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Ramiz, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından yürütülen Hedef operasyonu kapsamında zanlı U.B.E’nin Lefkoşa'da gerçekleştirilen operasyonda tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının üzerinde yapılan aramada foil kağıdına sarılı bir gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirten Ramiz, ayrıca zanlının üzerinde uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 95TL, 220 ABD Doları ve 10 Euro’nun emare alındığına vurgu yaptı.

   Ramiz, aynı gün zanlının polisten kaçtıktan sonra kaldığı Hamitköy’deki ikametgahta yapılan aramada; tasarrufunda 8 ayrı foile sarılı 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunup, emare alındığını kaydetti.

   Zanlının uyuşturucunun tümünün kendisine ait olduğunu itiraf ettiğini ve tahkikatın tamamlandığını belirten Ramiz, yasal statüsü olmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110